Kabule per išpuolį žuvo 43 žmonės

Kabule kelias valandas trukusi ginkluotų užpuolikų ir mirtininkų sprogdintojų ataka viename vyriausybiniame komplekse pareikalavo mažiausiai 43 žmonių gyvybių, antradienį pranešė Afganistano Sveikatos apsaugos ministerija.

Kol kas jokia kovotojų grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį. Talibano atstovas Zabiullah Mujahidas sakė naujienų agentūrai AFP, kad ataka „neturi nieko bendra su (talibų) kovotojais“.

Dar apie 25 žmonės buvo sužeisti per pirmadienį surengtą ataką komplekse, kuriame įsikūrusi Viešųjų darbų ministerija ir įstaiga, tvarkanti karo veteranų išmokas ir pensijas, sakė Sveikatos apsaugos ministras Wahidas Majrohas.

Pirmadienio popietę ginkluoti užpuolikai įsiveržė į kompleksą, detonavę prie pagrindinio įvažiavimo sprogmenų prikrautą automobilį. Išsigandę žmonės gelbėdamiesi spruko, o kai kurie iš aukštai iššoko pro langus, kad pabėgtų nuo kovotojų.

Atrodo, kad mirtininko sprogdintojo ataka siekta nukreipti dėmesį, sakė įvykio liudininkai. Jie pasakojo naujienų agentūrai AFP matę, kaip keli kovotojai įžengė į kompleksą per užpakalinius vartus.

REKLAMA

Pastate keli šimtai žmonių buvo įstrigę kelias valandas. Įvykio vietoje susirinko daug gerai ginkluotų saugumo pajėgų narių, įsitraukusių į įnirtingą susirėmimą su užpuolikais. Jo metu ne kartą griaudėjo sprogimai.

Pasak pareigūnų, žuvo mažiausiai keturi kovotojai, įskaitant sprogdintoją. Saugumo pajėgos išvadavo daugiau kaip 350 žmonių.

Dauguma žuvusiųjų ir sužeistųjų buvo civiliai.

Ši ataka pagal aukų skaičių buvo didžiausia Afganistano sostinėje nuo praeitą mėnesį įvykdyto išpuolio, kai mirtininkui susisprogdinus viename religiniame sambūryje žuvo mažiausiai 55 žmonės.

Šalies prezidentas Ashrafas Ghani, kurio vyriausybė neretai kritikuojama dėl nesugebėjimo užtikrinti saugumą, sakė, kad „teroristai atakomis prieš civilius taikinius siekia pridengti savo karinį pralaimėjimą“.

Afganistano faktinis premjeras Abdullah Abdullah dėl išpuolio kaltino Talibaną.

„Po kiekvienos jų įvykdomos atakos prieš mūsų žmones mūsų ryžtas juos eliminuoti dar labiau stiprėja“, – teigė jis.

Tačiau šie pareiškimai atrodė menkai guodžiantys, žinant, kad Talibanas pastaruoju metu nuolat stiprėjo.

Afganistano didžiausia kovotojų grupuotė šiemet perėmė kontrolę daugelyje teritorijų ir padarė rekordinės žalos vyriausybės pajėgoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų