„Jis ten viską valdo“: buvęs Putino patikėtinis atskleidė, kaip Rusija papirkinėja Vakarų politikus

Buvęs Rusijos banko „Mežprombank“ vadovas Sergejus Pugačiovas, kuriam savo šalyje yra paskelbta paieška, ir kuris Hagoje teisiasi dėl atimtų iš jo 12 mlrd. eurų vertės aktyvų. Verslininkas, kuris nuo XX a. pabaigos iki 2010-ųjų artimai bendravo su prezidentu Vladimiru Putinu, pareiškė, kad šis dabar „valdo viską“.

„Dabar jis viskuo valdo, jam leisti juos (pinigus) nėra kur. Jis juos leidžia užsienio politikų, įvairių šalių prezidentų, papirkinėjimui“, – interviu ukrainiečių žurnalistui Dmitrijui Gordonui pareiškė S. Pugačiovas.

Patikslinus klausimą, ar iš tiesų V. Putinas papirkinėja prezidentus, S. Pugačiovas atsakė lakoniškai: „Savaime suprantama“.

Tačiau jis patikslino, kad tai daro ne pats Rusijos prezidentas asmeniškai, tačiau „Putino idėja, mes tai jau aptarinėjome“.

„Putinas ir Rusija turi įrankį, prieš kurį Europos Sąjunga, JAV yra bėjėgiai. Tai paprasčiausiai realūs pinigai. Štai jūs matote buvusį premjerą Francois Filloną, prancūzų, – jis kur? „Zarubežneft“ (buvęs Prancūzijos premjeras F. Fillonas nuo 2021-ųjų birželio 28-osios yra Rusijos valdžios kontroliuojamos naftos bendrovės „Zarubežneft“ valdybos narys). Schroederis išvis, dar būdamas kancleriu, paprasčiausiai neišlįsdavo iš ten. <...> Suprantate, tokių va naudingų idiotų, paruoštų juos korumpuoti… Jų Prancūzijoje nors vežimais vežk. Jie Paryžiuje, jie turi įtakos. Yra turtingi, yra vargšai, kažkokie trečios kartos migrantai“, – aiškino sistemos veikimą S. Pugačiovas.

Vakarų politikai tampa Rusijos verslininkais

Jis taip pat nupasakojo užsienio politikų papirkinėjimo mechanizmą. Tam naudojamos valdžios kontroliuojamos dujų ar naftos bendrovės, ar lojalių Kremliui verslininkų įmonės, kurių vadovaujančiose pareigose atsiduria Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos buvę ir esami politikai.

„Tai yra, pavyzdžiui, kas nors sako: „Vladimirai Vladimirovičiau, ten štai susitarėm, viskas normaliai, reikia ten vat…“. Ir jis sako: „Reikia? Reiškia, pas Sečiną („Rosneft“ prezidentas Igoris Sečinas), pas Millerį („Gazprom“ vadovas Aleksejus Milleris), pas privatų verslininką, kreiptis į jį šiuo klausimu“. Ateina ir sako: „Tėvelis pasakė“, – aiškino S. Pugačiovas.

Jis taip pat atsakė į daugelį jaudinantį klausimą, ar V. Putinas yra turtingiausias rusas. „Tai aišku, kad taip“, – pareiškė S. Pugačiovas.

Jis pridūrė, kad V. Putinas, jo manymu, pats nežino, kiek turi pinigų, „tačiau jeigu rytoj jis nustotų būti prezidentu, iš paties turtingiausio ruso jis pavirstų į kažkokį vargšą, tą jis supranta“, – pokalbio metu su D. Gordonu aiškino buvęs bankininkas.

REKLAMA

Sergejus Pugačiovas – buvęs Rusijos federacijos tarybos narys ir „Mežprombank“ įkūrėjas. Daugelį metų jis buvo artimų V. Putino patikėtiniu, su juo pažįstamas nuo XX a. paskutinio dešimtmečio vidurio, kuomet šis dar dirbo Sankt Peterburgo savivaldoje.

Maža to, jis buvo vienas iš dabartinio Rusijos prezidento rinkimų štabo vadovų. S. Pugačiovo teigimu, būtent jis rekomendavo dabartinį Kremliaus vadovą Borisui Jelcinui, kuomet buvo ieškoma premjero.

S. Pugačiovas Rusijoje yra kaltinamas iššvaistęs lėšas itin dideliu mastu, o taip pat piktnaudžiavimu pareigomis.


Rašyti komentarą...
t
taip
2021-10-03 19:31:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
yra, perka, kaip ir prie stalino pirko
Atsakyti
-2

K
Kazačiok
2021-10-03 21:06:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liliputino laukia Kadaffio likimas!!!
Atsakyti
-5

O
Opa
2021-10-03 21:10:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
@egis Būtų caras, nebijotų iš bunkerio nosies iškišti. Teisingai sako, jog šitą charioką vieną kartą ištrauks.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų