JAV žvalgybos vadovas: Kinija kelia didžiausią grėsmę demokratijai pasaulyje

JAV žvalgybos vadovas ketvirtadienį pavadino Kiniją „didžiausia grėsme demokratijai ir laisvei pasaulyje nuo Antrojo pasaulinio karo“, Vašingtonui nusprendus smarkiai apriboti Kinijos komunistų partijos narių galimybes gauti amerikietiškas kelionių vizas.

Nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe'as straipsnyje, paskelbtame dienraščio „The Wall Street Journal“, atkreipė dėmesį į Kinijos esą vykdomas JAV verslo paslapčių ir gynybos technologijų vagystes.

„Kinijos Liaudies Respublika šiandien kelia didžiausią grėsmę Amerikai ir didžiausią grėsmę demokratijai ir laisvei visame pasaulyje nuo Antrojo pasaulinio karo“, – rašė jis.

Pareigūnas taip pat apžvelgė Kinijos agentų pastangas daryti ekonominį spaudimą, kad paveiktų arba susilpnintų JAV įstatymų leidėjų veiksmus.

„Mūsų žvalgyba rodo, kad Pekinas reguliariai vadovauja tokio pobūdžio įtakos operacijoms Jungtinėse Valstijose“, – pažymėjo J. Ratcliffe'as.

„Kinijos lyderiai siekia, kad asmens teisės būtų priklausomos nuo Komunistų partijos valios, – pridūrė jis. – Jie primeta vyriausybės kontrolę bendrovėms ir naikina savo piliečių privatumą ir laisvę, [kurdami] autoritarinę sekimo valstybę.“

Tuo metu JAV Valstybės departamentas pareiškė, kad Kinijos komunistų partijos nariai yra „priešiški JAV vertybėms“ ir užsiima „nusikalstama veikla“.

Pagal naująsias taisykles, įsigaliojusias jas paskelbus, Kinijos komunistų partijos nariams ir jų artimiesiems išduodamos vizos galios tik mėnesį nuo išdavimo dienos ir leis atvykti į šalį tik vieną kartą.

Anksčiau kai kurių rūšių vizos leisdavo neribotą skaičių atvykimų ir galiojo iki 10 metų.


Rašyti komentarą...
B
Baobabas
2020-12-04 11:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiniečiai turi trečią komunizmą pasaulyje po Š.Korėjos ir Rusijos. Iš vieno bliūdelio šeima palesa ir dėkoja partijai už saulę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų