JAV specialistai piktinasi „mėšlinu“ belgų saugumo tarnybų darbu

Amerikiečių kovos su terorizmu specialistai yra nusivylę ir įpykę dėl Belgijos nesugebėjimo su teroristų iš „Islamo valstybės“ lizdais, kurie sėkmingai planuoja ir vykdo mirtinus išpuolius Vakaruose iš vidaus, teigiama „The Daily Beast' straipsnyje.

„Pas juos iš tiesų mėšlinas (angl. shitty) pasiruošimas“, – pareiškė aukštas pareigas einantis JAV žvalgybos pareigūnas.

Suėmus Salahą Abslamą, įtariamąjį teroro išpuolių Paryžiuje organizatorių, daugelis Belgijoje baiminosi atsakomojo puolimo, pažymima leidinyje. Tačiau, nors amerikiečių atstovai ir bandė padėti besivystančių JAV-Europos bendradarbiavimo programų pagrindu, atsirado ir nesklandumų, kurie yra paremti nepakankamu saugumo sferos finansavimu Belgijoje.

„Net jeigu kalbėtume apie visą ES kaip tokią, vyksta nuolatinis džihadistų infiltravimas, ir jau kokius du dešimtmečius. Ir dabar jie (ES šalių žvalgybininkai, – red. past.) tik pradeda dirbti su tuo. Kai mums tenka kontaktuoti su tais žmonėmis arba siųsti mūsų žmones deryboms su jais, mes, iš esmės, – pasakysiu tiesiai – bendraujame su vaikais… ,“ – pareiškė JAV žvalgybos pareigūnas.

REKLAMA

Anot Artimųjų Rytų eksperto Jean-Charles Brisardo, būtų tiksliau tuos teroristus vadinti frankofonine atšaka, nes smogikai Briuselyje – tai prancūzų ir belgų piliečiai.

534 belgai išvyko kariauti į Siriją ir apie 200 grįžo; eksperto manymu, prancūzų ir belgų padalinys „Islamo valstybėje“ yra žymiai didesnis, negu iš pradžių buvo manoma Europos saugumo tarnybose.

Kiekvienam įtariamajam terorizmu, kuriam vykdomas sekimas, tenka nuo 20 iki 25 kovos su terorizmu skyriaus darbuotojų, pažymima leidinyje. Pavyzdžiui, Amedžis Kulibalis, 2015-ais surengusio išpuolį žydų parduotuvėje Paryžiuje, naudojosi 20 skirtingų telefonų, ir kiekvieno jų skambučių stebėjimui reikėjo atskiro pareigūno, teigė J.-C. Brisardas.

„Tiesą pasakius, mes neturime tokios infrastruktūros, kuri gebėtų nuosekliai tirti arba sekti šimtus žmonių, įtariamus ryšiais su teroristais“, – pareiškė vienas iš belgų kovos su terorizmu specialistų likus savaitei iki teroro išpuolių Briuselyje.

Belgijos smogikų vadas Abdelhamidas Abaudas, jeigu ir ne pats organizavo išpuolius Paryžiuje, anksčiau jau buvo siejamas su keturiais bandymais surengti išpuolius Europoje. Jis visuomet išlipdavo sausas iš vandens.

„Tuomet aš išvydau savo fotografiją visuose laikraščiuose, tačiau… netikinčiuosius apakino Alachas, – gyrėsi A. Abaudas „Islamo valstybės“ propagandinio žurnalo puslapiuose. – Mane netgi buvo sustabdęs policininkas, kuris įdėmiai mane apžiūrinėjo, lygino su fotografija, tačiau paleido, nes neįžvelgė panašumų! Tai buvo tikriausiai Alacho dovana!“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų