Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos įspėjo į Kabulo oro uostą bandančias patekti minias pasitraukti iš šio rajono, Didžiajai Britanijai ir Australijai paskelbus apie didelę teroristinės atakos grėsmę.

Jungtinės Valstijos įspėjo į Kabulo oro uostą bandančias patekti minias pasitraukti iš šio rajono, Didžiajai Britanijai ir Australijai paskelbus apie didelę teroristinės atakos grėsmę.

REKLAMA

Vėlai trečiadienį Londonas, Kanbera ir Vašingtonas paskelbė kone identiškus įspėjimus dėl kelionių, paragindami Kabulo oro uosto rajone susirinkusius žmones pasitraukti į saugias vietas.

Ištisas dienas tūkstančiai išsigandusių afganistaniečių ir užsieniečių laukia prie Kabulo Hamido Karzai tarptautinio oro uosto, vildamiesi pabėgti nuo Talibano režimo.

Įspėjimai dėl saugumo prie oro uosto buvo neįprastai konkretūs.

„Tie, kas yra prie Abbey (Abio) vartų, Rytinių vartų ar Šiaurinių vartų, dabar turėtų nedelsdami išvykti“, – paskelbė JAV Valstybės departamentas ir nurodė, kad priežastis yra „grėsmes saugumui“.

Australijos užsienio reikalų departamentas paskelbė, kad yra iškilusi „labai didelė teroristinės atakos grėsmė“.

„Nevykite į Kabulo Hamido Karzai tarptautinį oro uostą. Jei esate oro uosto rajone, pasitraukite į saugią vietą ir laukite tolesnių rekomendacijų“, – sakoma pranešime,

REKLAMA

Londonas paskelbė panašų įspėjimą ir pridūrė: „Jei galite saugiai išvykti iš Afganistano kitais būdais, turėtumėte nedelsdami tai padaryti.“

Vašingtonas ir jo sąjungininkai nuo rugpjūčio vidurio, kai valdžią Afganistane užgrobė Talibanas, kasdien iš Kabulo oro uosto kariniais transportiniais lėktuvais išskraidina tūkstančius afganistaniečių, bet ši užduotis tampa vis sunkesnė ir beviltiškesnė.

Kai kurie evakuaciniai skrydžiai jau retėja ir turi užsibaigti rugpjūčio 31 dieną, tad daug kas reikalauja galimybių išvykti iš šalies.

Daugybė žmonių, tarp jų nevilties apimtos šeimos, bando pasiekti oro uostą, apsuptą Talibano ir Vakarų kariškių patikros postų.

Per chaosą oro uosto rajone žuvo mažiausiai aštuoni žmonės.

Daug afganistaniečių baiminasi, kad Talibanas vėl įves brutalų šariato režimą, panašų į gyvavusį per ankstesnį jo valdymą 1996–2001 metais, arba keršys už bendradarbiavimą su JAV palaikoma vyriausybe pastaruosius du dešimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Vašingtono, Talibanas suteikė garantijas, kad amerikiečiams, „pavojuje atsidūrusiems“ afganistaniečiams ir žmonėms iš kitų valstybių bus leista išvykti net ir po antradienio termino, iki kurio turi būti išvesti visi JAV kariai.

„Jie turi pareigą vykdyti šį įsipareigojimą ir užtikrinti saugų kelią visiems, kas nori išvykti iš šalies“, – žurnalistams sakė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas).

Tačiau Afganistane veikia ir kitų džihadistų grupuočių, įskaitant „Islamo valstybę“ (IS).

Belgija trečiadienį paskelbė užbaigusi savo evakuacijos operaciją ir išskraidinusi iš Afganistano savo piliečius, taip pat Nyderlandų, Danijos bei Liuksemburgo piliečių ir šiose šalyse prieglobsčio siekiančių afganistaniečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų