J. Tymošenko vėl stos prieš teismą

Septynerių metų laisvės atėmimo bausmę atliekanti buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko vėl stos prieš teismą, praneša agentūra AFP.

Balandžio 19-ąją Charkove prasidės naujas procesas prieš politikę dėl lėšų išeikvojimo ir mokesčių slėpimo, sakė jos atstovė Natalija Lysova. Charkovo kolonijoje bausmę atliekanti J. Tymošenko kenčia stiprius nugaros skausmus.

Buvusi 2004 metų Oranžinės revoliucijos lyderė dėl tariamai neteisėtų sandorių su Rusija, kai ėjo premjerės pareigas, spalį buvo nuteista septynerius metus kalėti. Ji buvo suimta praėjusį rugpjūtį. Vakarai nuosprendį J. Tymošenko vadina politiškai motyvuotu.

Naujame procese jai teks atsakyti už savo veiksmus, kai ji buvo valstybinio koncerno „Jungtinės Ukrainos energetikos sistemos“ vadovė. Prokuratūros duomenimis, J. Tymošenko 1997 ir 1998 metais švaistė valstybės lėšas ir slėpė mokesčius. Jei būtų nuteista, buvusiai premjerei grėstų dar 12 metų kalėjimo. Be to, J. Tymošenko turėtų sumokėti valstybei 1,8 mln. eurų.

Ar J. Tymošenko dalyvaus naujajame procese Charkove, dar nežinoma. Pirmadienį Ukrainos generalinė prokuratūra nusprendė leisti jai gydytis už kolonijos ribų.

Dukters teigimu, jos motinai nustatyta tarpslankstelinio disko išvarža ir kirkšnies išvarža, ji sunkiai vaikšto.

Vokietijos vyriausybė siekia, kad J. Tymošenko būtų leista gydytis Vokietijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų