REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italijoje ketvirtadienį aukcione parduotas raštelis, kuriame ultrakairiųjų grupuotė „Raudonosios brigados“ prisiima atsakomybę už italų valstybininko Aldo Moro pagrobimą 1978 metais. 

Italijoje ketvirtadienį aukcione parduotas raštelis, kuriame ultrakairiųjų grupuotė „Raudonosios brigados“ prisiima atsakomybę už italų valstybininko Aldo Moro pagrobimą 1978 metais. 

REKLAMA

Aukcionas surengtas nepaisant kritikos, jog organizuoti tokias varžytines yra prastas tonas.   

Romos aukcionų namai „Bertolami“ pardavė istorinį dokumentą už 26 tūkst. eurų. Prieš varžytines jis buvo vertinamas 1,3–1,7 tūkst. eurų. 

Buvęs ministras pirmininkas ir krikščionių demokratų lyderis A. Moro buvo pagrobtas ir vėliau nužudytas „Raudonųjų brigadų“, sėjusių chaosą Italijoje nuo praėjusio amžiaus 7-o dešimtmečio pabaigos iki 9-o dešimtmečio vidurio. Tas neramus laikotarpis Italijoje vadinamas „Švino metais“. 

„Bertolami“ nurodė, kad tas raštelis yra originali propagandinė skrajutė, kurią „Raudonosios brigados“ perdavė žiniasklaidai kitą dieną po pagrobimo. Vėliau buvo gauta daugiau tokių raštelių. 

REKLAMA
REKLAMA

Tekstas atspausdintas rašomąja mašinėle ant firminio „Raudonųjų brigadų“ popieriaus, papuošto grupuotės simboliu – pentagrama apskritime. Dokumentas pradedamas žodžiais: „Ketvirtadienį, kovo 16-ąją, „Raudonųjų brigadų“ ginkluota kuopelė pagrobė ir įkalino žmonių kalėjime ALDO MORO, krikščionių demokratų pirmininką“.    

REKLAMA

Kulkų suvarpytas A. Moro lavonas buvo aptiktas nuošalioje Romos gatvėje palikto automobilio bagažinėje praėjus 55 dienoms po pagrobimo.  

Pagrobimo metu buvo nušauti penki A. Moro apsaugininkai. 

„Šie lapai permerkti krauju, jų negalima pirkti ar parduoti, jie negali atitekti kolekcininkui“, – sakė Mario Calabresi (Marijus Kalabrezis), buvęs laikraščio „La Repubblica“ redaktorius, kurio tėvą, policijos komisarą, 1972-aisiais nužudė ši ultrakairiųjų grupuotė.  

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, vienintelė tinkama vieta šiam dokumentui – memorialinis archyvas, kad jis „primintų mums apie terorizmo barbariškumą“. 

Demokratų partijos deputatas Filippo Sensi socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, jog „labai liūdna“, kad organizuojamas tokio „skausmingo dokumento“ aukcionas.   

Tačiau buvęs „Raudonųjų brigadų“ narys Paolo Persichetti tvirtino, kad tai ne originalus dokumentas, bet kopija. Pasak jo, šimtai tokių kopijų saugomi valstybės archyve. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Už komunizmą“ 

A. Moro nužudymas buvo didžiausią atgarsį sukėlęs „Raudonųjų brigadų“ nusikaltimas.   

Būdamas įtakingos politinės jėgos – krikščionių demokratų – lyderiu, A. Moro palaikė istorinę koaliciją su Italijos komunistų partija, kuri buvo priešiška ekstremistinėms „Raudonosioms brigadoms“.   

Dvipusiame raštelyje smerkiamas valstybės imperializmas, o A. Moro vadinamas „imperialistinių galių paskelbtų direktyvų politiniu krikštatėviu ir uoliausiu vykdytoju“.  

Jo autoriai rašo, kad A. Moro tiesiogiai atsakingas už valstybės „antirevoliucines programas, reikalaujamas imperialistinės buržuazijos“. 

Raštelis baigimas žodžiais: „Už komunizmą, „Raudonosios brigados“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų