REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Išpuolis Miunchene: pamišėlis subadė keturis vyrus, iš jų vienas mirė (nuotr. SCANPIX)

 

Netoli Miuncheno esančioje geležinkelio stotyje vienas vokietis anksti antradienį ryte peiliu sužeidė keturis žmones, kurių vienas mirė, o prokurorai nurodė, jog išpuolio motyvas „tikriausiai buvo islamistinis“, tačiau neatmetė ir tai, kad užpuolikas galėjo turėti psichinių problemų.

REKLAMA
REKLAMA

 

Incidentas įvyko antradienį maždaug 5 val. (6 val. Lietuvos laiku) Grafingo miestelyje, esančiame maždaug už 30 km į rytus nuo Miuncheno, netoli šio miesto vienos iš priemiestinių geležinkelio linijų pabaigos.

REKLAMA

Bavarijos žemės vidaus reikalų ministras Joachimas Hermannas sakė, kad užpuolikas, kuris įvardijamas kaip 27 metų Paulis H., yra vokietis, kuris, pasak pareigūnų, yra kilęs iš centrinės Heseno žemės ir nėra iš migrantų šeimos. „Ar būta kitų aplinkos veiksnių, ar tai vis dėlto susiję su psichikos sutrikimu ar narkomanija, dar reikia ištirti“, – sakė J.Hermannas televizijai BR24.

REKLAMA
REKLAMA

Per ankstyvo ryto išpuolį užpuolikas smogė vienam vyrui peiliu traukinyje, kitam – ant platformos, tuomet išėjo iš stoties ir sužalojo dar du netoliese buvusius dviratininkus, pasakojo Bavarijos žemės policijos atstovas spaudai Karlas-Heinzas Segereris naujienų televizijai NTV.

„Tuo metu vietos policija sulaukė skambučio pagalbos numeriu ir į įvykio vietą skubiai atvykę pareigūnai sulaikė tą vyrą“, – sakė policijos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratūros atstovas, Kenas Heidenreichas, nurodė, kad vienas 50 metų vyras mirė ligoninėje nuo sužeidimų, patirtų per išpuolį. Kiti sužeistieji yra 43, 55 ir 58 amžiaus vyrai, sakė atstovas.

„Pasakė replikų, kurios rodo politinius motyvus“

Vietos žiniasklaida citavo liudininkus, sakiusius, kad tas jaunas vyras per išpuolį šaukė „Allahu akbaru“ („Dievas (visų) didesnis“). „Užpuolikas nusikaltimo vietoje pasakė replikų, kurios rodo politinius motyvus – tikriausiai islamistinį motyvą, – sakė prokuroro atstovas. – Vis dar aiškinamės, kokios tiksliai buvo tos replikos“.

REKLAMA

Policijos atstovas savo ruožtu sakė, jog „negalima atmesti politinio fono“, ir pridūrė, kad areštuotas vyras „nėra labai linkęs bendradarbiauti“.

Mažiausiai viena stoties platforma tikriausiai bus uždaryta bent iki vidurdienio, kai kurie traukiniai vėluoja, pranešė geležinkelių kompanija „Deutsche Bahn“. „Jokios grėsmės populiacijai nebėra“, – sakė policijos atstovė Michaela Gross.

REKLAMA

„Nieko panašaus čia nėra buvę“

Apie 13 tūkst. gyventojų turinčio miesto merė Angelika Obermayr sakė esanti sukrėsta kruvino nusikaltimo.

„Esame visiškai taikus, nedidelis bavariškas miestas Miuncheno regione, – sakė ji televizijai NTV. – Nieko panašaus čia nėra buvę ir tai smarkiai sukrėtė žmones, kurie apie tokius dalykus žino tik iš televizijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sunku patikėti, kad čia galėjo nutikti kažkas panašaus“, – pridūrė merė.

Jeigu pasitvirtintų „islamistinis“ šio išpuolio motyvas, tai Vokietijoje tai jau būtų trečia nuo rugsėjo tokio pobūdžio ataka panaudojant peilį.

Pernai rugpjūtį du vokiškai kalbantys džihadistai, sakę, jog priklauso „Islamo valstybei“ (IS), internete paskelbtame egzekucijos vaizdo įraše grasino Vokietijai išpuoliais ir ragino savo „brolius ir seseris“ Vokietijoje bei Austrijoje vykdyti atakas prieš „netikėlius“ šiose šalyse.

REKLAMA

Nuo to laiko iki šio antradienio Vokietijoje buvo įvykdytos mažiausiai dvi kruvinos atakos panaudojant peilius, dėl kurių buvo kaltinami islamistai. Vasario mėnesį 15-metė Safia S. virtuviniu peiliu dūrė į kaklą policininkui šalies šiaurėje esančio Hanoverio geležinkelio stotyje. Prokurorai vėliau sakė, kad šį išpuolį įkvėpė IS.

REKLAMA

Pareigūną ji užpuolė per įprastinį patikrinimą; ją sutramdė kitas policininkas. Federaliniai prokurorai vėliau sakė, kad paauglė „priėmė radikalią užsienio teroristų grupuotės „Islamo valstybė“ džihadistų ideologiją“ ir palaikė kontaktus su vienu IS kovotoju Sirijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų