Į mokyklą – nuo trejų metų privalomai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį paskelbė, kad jau 2019-jų mokslas šalyje bus privalomas nuo trejų metų amžiaus.

Tai numatyta prezidento parengtuose švietimo sistemos reformos planuose.

Šiuo metu Prancūzijoje mokslas privalomas vaikams nuo šešerių metų amžiaus.

Šis sprendimas paveiks tik nedaugelį šeimų, nes 97,6 proc. vaikų Prancūzijoje jau dabar priimami į mokyklą sulaukę trejų metų, rodo Švietimo ministerijos duomenys.

E. Macronas sako, kad pakeitimais siekiama kovoti su nelygybe šalies užjūrio valdose ir skurdžiausiuose žemyninės Prancūzijos regionuose, kur daug tėvų neleidžia savo vaikų į mokyklas.

„Viliuosi, kad nuo 2019-ųjų mokslo metų įvedus šią prievolę, mes galėsime... panaikinti šį nepriimtiną skirtumą“, – sakė prezidentas konferencijoje, skirtoje aptarti ikimokyklinį ugdymą.

Jis pabrėžė, kad ikimokyklinis ugdymas jau yra ir bus ateityje Prancūzijos švietimo sistemos pamatas.

E. Macronas yra paskelbęs švietimą vienu iš savo darbo prezidento poste prioritetų. Jis pavedė neuropsichiatrui Borisui Cyrulnikui padėti švietimo ministrui Jeanui-Micheliui Blanquer parengti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo programų pakeitimus.


Rašyti komentarą...
p
prajuokino
2018-03-27 16:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj turės atnešti tik pagimdžiusios :DDD
Atsakyti
0

P
Pasipiktinusi
2018-03-28 08:39:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jiems varsteliai atsisuko
Atsakyti
0

P
Pasipiktinusi
2018-03-28 08:38:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Leiskite sududziai pcikai buka galvijai debilai džiaugiuogtis mums vaikams ir moksliaivems pvz tik pabimdys vaiką nepraeis nei 1valanda jau turės vesti į mokyklą kuoks skirtumas kad užsienio mokyklose daro taip čia yra Lietuva o ne kita šalis taip negalima kiekvieną šalis turi sako taisyklės. Ir tik babandykite padaryti pamokų laiką iki 19:00 mums tėvai neleistų būti iki tiek kada namų darbus darytume? Juk mokitytojos ir mokytojai patys nenorės tiek daug būti juk jie turi savo šeimas cirku nepradėkite krėsti
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų