tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas Alabamos (JAV) valstijos, kurioje vakcinavimo lygis yra vienas žemiausių šalyje, gydytojas savo pacientams pateikė aiškią žinutę: neikite gydytis, jeigu nesate vakcinuoti. „Seattle Times“ rašoma, kad šioje valstijoje pastaruoju metu vėl šoktelėjo guldomų į ligoninę COVID-19 sergančiųjų skaičius.

Vienas Alabamos (JAV) valstijos, kurioje vakcinavimo lygis yra vienas žemiausių šalyje, gydytojas savo pacientams pateikė aiškią žinutę: neikite gydytis, jeigu nesate vakcinuoti. „Seattle Times“ rašoma, kad šioje valstijoje pastaruoju metu vėl šoktelėjo guldomų į ligoninę COVID-19 sergančiųjų skaičius.

REKLAMA

Alabamos medicinos ir diagnostikos ligoninės gydytojas Jasonas Valentine’as savo „Facebook“ paskyroje įsikėlė nuotrauką, kurioje jis pirštu rodo į ant durų užklijuotą pranešimą apie nuo spalio 1-osios įsigaliojančią tvarką. „Dr. Valentine’as daugiau nepriims pacientų, kurie nėra vakcinuoti nuo COVID-19“, – rašoma jame.

J. Valentine’as parašė žinutę, kuri vėliau buvo paslėpta, kad „jokia konspiracijos teorija, jokie pasiteisinimai“ negali žmonių versti atsisakyti skiepijimo.

REKLAMA

Gydytojas, kuris teigė, kad nuo tada, kai viešai paskelbė nuotrauką, mažiausiai trys neskiepyti pacientai jo paklausė, kur būtų galima pasiskiepyti, liko griežtas tų, kurie pastarosiomis dienomis abejojo tokiu jo sprendimu, atžvilgiu.

REKLAMA

„Jeigu jie klausia kodėl, tai aš jiems sakau, kad COVID yra siaubingas būdas mirti ir aš negaliu žiūrėti, kaip jie miršta tokiu būdu“, – rašė J. Valentine’as, šeimos medicinos praktika klinikoje užsiimantis nuo 2008-ųjų.

Tiesa, J. Valentine’o pareiškimas, tikėtina, tebuvo bandymas paskatinti žmones skiepytis ir socialinių tinklų akcija negu tikras grasinimas. JAV leidiniams pabandžius susisiekti su ligoninių tinklo atstovais šie pareiškė, kad apie tokį sprendimą nieko nežino ir kol kas neturi komentarų šia tema.

REKLAMA

Valstija su žemiausiu vakcinacijos rodikliu JAV

Šio Alabamos valstijos mediko desperatiški veiksmai, siekiant paskatinti savo pacientus skiepytis siejami su sunkia vakcinacijos eiga šioje JAV dalyje. Alabama turi žemiausią vakcinacijos lygį visose JAV, vos 36 proc. populiacijos yra pilnai vakcinuota, o respublikonė gubernatorė Kay Ivey neseniai pareiškė, kad dėl išaugusio naujų atvejų ir greitai užpildomų ligoninių vietų „atėjo laikas kaltinti mūsų nevakcinuotus tautiečius“.

REKLAMA
REKLAMA

Alabamos ligoninėse šiuo metu yra gydoma daugiau nei 2,9 tūkst. COVID-19 pacientų, penktas rodiklis iš visų JAV valstijų. Gydomųjų skaičius sparčiai artėja prie rekordinio šių metų sausio mėnesio rodiklio, tačiau tuomet vakcina dar nebuvo visuotinai prieinama, pažymima „Seattle Times“.

Alabamos ligoninių asociacijos teigimu, situacija dabar yra tokia, kad valstijoje intensyvios terapijos pacientų yra daugiau negu turima specialiai tam pritaikytų lovų. Beveik pusė intensyvios terapijos pacientų yra sergantys COVID-19, pažymėjo asociacijos prezidentas Donas Williamsonas.

REKLAMA

Jis taip pat paaiškino, kad „tik 12 proc. pacientų, kurie šiai dienai yra ligoninėje, buvo pilnai vakcinuoti. „Situacijos galėjome išvengti, jeigu būtume sugebėję pakelti vakcinacijos skaičius į aukštesnį lygį“, – aiškino jis.

Paprašė rinktis kitą gydytoją, jeigu nesutinka vakcinuotis

J. Valentine’as viešai savo „Facebook“ paskyroje piktinosi tokiais atvejais, kaip 28-erių vyro mirtis nuo komplikacijų, praėjus 2 mėnesiams nuo užsikrėtimo COVID-19. Tuomet jo mama pareiškė, kad „suvokė skiepijimosi svarbą tik tada, kai pamatė savo merdėjantį sūnų“.

REKLAMA

„Mes kol kas neturime efektyvių priemonių gydyti sunkius atvejus, tačiau mes turime puikią prevenciją vakcinų pavidalu. Deja, daugelis atsisako vakcinuotis, o dalis jų sunkiai susirgs ar mirs, – rašė J. Valentine’as. – Aš negaliu ir jėga neversiu nieko vakcinuotis, tačiau aš negaliu toliau žiūrėti į savo pacientų kančias ir mirtį nuo visiškai išvengiamos ligos“.

Po to, kai jis paskelbė apie savo ketinimą atsisakyti nevakcinuotų pacientų nuo spalio 1-osios, gydytojas pareiškė, kad reikalauja pacientų parodyti skiepijimosi sertifikatą tam, kad jie galėtų likti pas jį gydytis. „Jeigu jūs pageidaujate pasirinkti kitą gydytoją, mes džiaugsmingai perduosime jūsų įrašus“, – savo žinutėje rašė J. Valentine’as.

Netrukus po šių žinučių ir žiniasklaidos dėmesio J. Valentine’o „Google“ įvertinimų paskyrą užgriuvo lankytojai. Vieni jį vertino 1 balu už „patyčias“ ir „priesaikos rūpintis visais nesilaikymą“. 5 žvaigždutėmis jį vertino žmonės, kurie palaiko jo sprendimą kelti ultimatumą nesiskiepyjantiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų