• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį 7 val. (ir Lietuvos laiku) įsigaliojo Izraelio ir palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ keturių dienų paliaubos, kai mainais į palestiniečių kalinių paleidimą turi būti paleista įkaitais laikomų izraeliečių.

Penktadienį 7 val. (ir Lietuvos laiku) įsigaliojo Izraelio ir palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ keturių dienų paliaubos, kai mainais į palestiniečių kalinių paleidimą turi būti paleista įkaitais laikomų izraeliečių.

REKLAMA

Tai pirma reikšminga septynias savaites trunkančio ir tūkstančius gyvybių nusinešusio karo pertrauka, dėl kurios vyko ilgos derybos, tarpininkaujamos Kataro, Egipto ir Jungtinių Valstijų.

Vėliau penktadienį turi būti paleista 13 Gazos Ruože laikomų įkaitų ir kažkiek Izraelyje kalinamų palestiniečių, sakė Kataras.

Per keturias dienas turėtų būti paleista bent 50 įkaitų. Jei taip įvyks, palestiniečių kovotojų rankose dar liks 190 įkaitų.

Per tą patį periodą turi būti paleista 150 Izraelio kalėjimuose laikomų palestiniečių.

Izraelio valdžios institucijų teigimu, spalio 7 dieną „Hamas“ ir kiti palestiniečių ginkluoti užpuolikai Izraelyje per kruvinus išpuolius paėmė apie 240 įkaitų ir nužudė 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis į spalio 7-osios išpuolį atsakė masiniais bombardavimais ir antžeminėmis operacijomis Gazos Ruože, per kurias, „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, jau žuvo beveik 15 tūkst. žmonių, įskaitant tūkstančius vaikų.

REKLAMA

Blogiausi scenarijai

Kataro pareigūnai sakė, kad pirmieji 13 paleistų įkaitų bus moterys ir vaikai iš tų pačių šeimų.

Jų laukia Izraelio medikų ir psichologų komandos ir specialiai parengti kariai. Pastarieji, kaip numato gairės, pažadės paleistiems žmonėms juos apsaugoti ir atneš vaikų mėgstamo maisto.

Vienas Egipto saugumo šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad Izraelio saugumo pareigūnai, Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio darbuotojai ir egiptiečių komanda nuvyks į Rafą prie Egipto ir Gazos Ruožo sienos pasitikti įkaitų. Jie tuomet bus nuskraidinti į Izraelį.

REKLAMA
REKLAMA

AFP yra patvirtinusi 210 iš maždaug 240 pagrobtų izraeliečių tapatybes. Tarp įkaitų yra mažiausiai 35 vaikai, įskaitant 18 vaikų iki 10 metų amžiaus.

Viešai žinoma labai mažai informacijos apie tai, kurie įkaitai tebėra gyvi ir kokiomis sąlygomis jie buvo laikomi.

„Atsižvelgdami į barbarišką [spalio 7-osios] atakų ir nelaisvės pobūdį galime tik rengtis blogiausiems scenarijams“, – sakė Izraelio atsargos karininkas Moty Cristalas (Motis Kristalas), turintis derybų dėl įkaitų patirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) biuras sakė gavęs pirmąjį paleidžiamų įkaitų vardų sąrašą ir palaikantis ryšį su šeimomis. Kokie žmonės yra tame sąraše, neskelbiama.

Penktadienį taip pat bus paleista palestiniečių iš Izraelio kalėjimų, sakė Kataro užsienio reikalų ministerijos atstovas Majedas al Ansari (Madžedas Ansaris). Pasak jo, sąrašas jau patvirtintas.

Izraelis paskelbė iš viso 300 palestiniečių, kurie gali būti paleisti, jei paliaubos tęstųsi ilgiau nei keturias dienas, sąrašą.

Jame yra 33 moterys ir 267 vaikai bei jaunuoliai iki 19 metų. Sąraše yra 49 „Hamas“ nariai.

Dauguma jų yra iš Vakarų Kranto, bet yra ir penki asmenys iš Gazos Ruožo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų