Estijoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, griežtėja kai kurie ribojimai

Estijos vyriausybė ketvirtadienį nusprendė pratęsti dabartinius suvaržymus dėl COVID-19 iki kovo pabaigos, taip pat liepė sutrumpinti maitinimo įstaigų darbo laiką iki 18 val. ir sugriežtino kai kuriuos kitus ribojimus.

„Turime nutraukti užkrečiamumo grandines, todėl esame priversti įvesti naujus apribojimus“, – per vyriausybės spaudos konferenciją sakė ministrė pirmininkė Kaja Kallas ir pridūrė, kad koronavirusas ir toliau sparčiai plinta šalyje.

Pasak premjerės, vyriausybė mokslininkų siūlymu nusprendė pratęsti su mokyklų veikla susijusius apribojimus iki kovo pabaigos. Tai reiškia, kad tęsis kontaktinis mokymasis 1–4 klasėse, o vyresni moksleiviai tebebus ugdomi nuotoliniu būdu.

Sportuoti patalpose leidžiama tik dalyvaujant individualiose treniruotėse.

Anot K. Kallas, iki kovo pabaigos draudžiama rengti renginius patalpose: tai reiškia, kad užsidarys kino ir dramos teatrai, vandens procedūrų centrai ir baseinai, negalės būti rengiamos konferencijos. Lauke leidžiama organizuoti renginius, skirtus ne daugiau kaip 10 žmonių.

Maitinimo įstaigos turi užsidaryti iki 18 val., patalpose negali būti viršijamas 50 proc. užimtumas, o klientai turi laikytis fizinio atstumo. Tebeleidžiama prekiauti maistu išsinešti.

Prekybos centrai vyriausybei pateikė savo pasiūlymus dėl savikontrolės, nurodė K. Kallas. Centrai pažadėjo išjungti savo patalpose bevielį internetą, pasamdyti papildomų apsaugos darbuotojų, pašalinti sėdėjimo vietas ir laikinai nerengti degustacijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų