Estijoje įsigalios draudimas rūkyti laisvės atėmimo įstaigose

Estijoje sekmadienį įsigalios prieš metus teisingumo ministro Urmo Reinsalu (Urmo Reinsalus) pasirašytas draudimas rūkyti šalies laisvės atėmimo įstaigose.

„Draudimas rūkyti turi apsaugoti tiek pačių kalinių ir sulaikytųjų, tiek kalėjimų personalo sveikatą, taip pat užtikrinti saugumą ir tvarką“, – sakoma BNS gautame U.Reinsalu pranešime.

Ministras pabrėžė, kad rūkymas negali būti viena iš pagrindinių žmogaus teisių. Be to, valstybė turi užtikrinti, kad kalėjimų darbuotojai ir kaliniai neatsidurtų padėtyje, kai jie negali išvengti kvėpuoti tabako dūmais. U.Reinsalu teigė, kad dabartinėmis sąlygomis to užtikrinti neįmanoma.

„Kiekvienas turi teisę būti gyvenamojoje ir darbo aplinkoje be tabako dūmų“, – pridūrė jis.

„Draudimas rūkyti kalėjimuose taikomas tiek kaliniams ir suimtiesiems, tiek ir aptarnaujančiam personalui, siekiant apsaugoti sveikatą, taip pat užtikrinti saugumą ir tvarką“, – sakoma ministro pranešime.

Siekiant paskatinti kalinius mesti rūkyti jiems bus suteikta daugiau laiko sportuoti ir žiūrėti televiziją. Be to, jiems bus siūloma papildomo sveiko maisto ir sudaryta galimybė krautuvėlėse papildomai įsigyti maisto produktų.

REKLAMA

Anksčiau naujienų portalas rus.err nurodė, kad draudimas rūkyti Estijos laisvės atėmimo įstaigose buvo įvedamas palaipsniui, todėl šių institucijų vadovai nesibaimina masinių riaušių ir protestų.

„Kaliniai supranta, kad vienintelis veiksmingas būdas (susigrąžinti teisę rūkyti), galintis jiems būti naudingas – kreiptis raštu į administraciją arba teismą“, – sakė Kalėjimų departamento skyriaus viršininkas Priitas Postas (Prytas Postas).

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų