Dėl liepsnojančios Indonezijos gyvūnai priglaudos ieško žmonių namuose

Mielos, bet išvargintos orangutangų poros istorija iš liepsnojančios Indonezijos. Ten nuo miškų gaisrų bėgantys stambūs žmonių giminaičiai slepiasi ūkininkų dirbamuose plotuose, pamatysite, kaip gamtosaugininkai juos perkelia į saugią vietą.

Gamtosaugininkai Indonezijos vakarų Kalimantano provincijoje ruošia pneumatinį šautuvą ir migdomųjų strėlytę – aukštai medžiuose slepiasi jų išsigandusi orangutango patelė su į kailį įsikibusiu mažyliu. Taiklus šūvis… ir jau netrukus pora krinta ant apačioje ištiesto tinklo.

„Sulaukėme pranešimų, kad vietos gyventojų dirbamuose plotuose yra orangutangai, taigi nusiuntėme komandą informacijos patvirtinimui ir abu juos radome: tai mama ir mažylis. Laikinai pavadinome juos Mama Sifa ir Sifa“, – sako veterinarė Temia Twin Pangesti.

Mama Sifa maždaug 20 metų, jos mažyliui vos 8 mėn. abu sulysę ir ištroškę. Prie kaimo jie atkeliavo ne šiaip – jų namus pasiglemžė ūkininkų sukelti gaisrai. Indonezijoje didelių miškų plotų deginimas siekiant atlaisvinti dirbamos žemės plotus, deja, normali praktika. Suteikę pagalbos orangutangų šeimai gelbėtojai grąžino porą į dar išlikusius miško plotus.

„Fermoje jiems nėra kuo maitintis, taigi mes grąžinome juos į natūralią gyvenimo erdvę“, – pasakoja T. T. Pangesti.

Šių metų Indonezijos gaisrai – didžiausi šalyje nuo 2015 m. Nuo sausio Indonezijoje jau supleškėjo per 320 tūkst. hektarų miškų, tai plotas prilygstantis visam Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono plotui kartu sudėjus. Dėl Indonezijos miškų gaisrų tenykščiai orangutangai ne tik netenka gyvenamų plotų, bet ir serga dūmų sukeltomis plaučių ligomis.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų