Buvęs KGB pareigūnas gali netekti Rusijos parlamento nario mandato

Buvęs KGB pareigūnas, kuris atvirai maištavo prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, gali netekti parlamento nario mandato, pranešė AP. Kritikai teigia, kad atėmus jo mandatą būtų sukurtas precedentas opozicijos parlamento narių pašalinimui.

Rusijos parlamento komitetas pirmadienį patvirtino nebaigtą tyrimą dėl buvusio KGB pareigūno Genadijaus Gudkovo verslo, todėl Kremliaus vadovaujama Valstybės Dūma šią savaitę turės nuspręsti, ar atimti jo mandatą. G. Gudkovas teigia, kad valdžia jam keršija. G. Gudkovas buvo vienas iš nedaugelio Dūmos narių, dalyvavusių demonstracijose prieš V. Putiną.

Pajamų komitetas pirmadienį balsavimu priėmė aukščiausių Rusijos tyrėjų ataskaitą, kad G. Gudkovas turėjo savo verslą, nors tai Dūmos nariams draudžiama. Komitetas pasiūlė jį nušalinti. Dėl politiko nušalinimo Dūmos nariai balsuos penktadienį. Per komiteto posėdį buvo pateikiami įrodymai iš dar nebaigto tyrimo. Keletas opozicijos deputatų nepatenkinti ir teigia, kad komitetas turėtų palaukti tyrimo pabaigos.

G. Gudkovas tyrėjų išvadas paneigė ir teigė, kad Kremlių remianti partija „Vieninga Rusija“ ėmėsi „neteisminių represijų“.

Rusijos opozicija žada šeštadienį surengti protestą. G. Gudkovo rėmėjai tvirtina, kad valdžia nori atimti jo mandatą, kad per protestą galėtų jį sulaikyti ir pateikti kaltinimus. Jei G. Gudkovas bus pašalintas iš Dūmos, jis neteks teisinės neliečiamybės.

Keliems Dūmos deputatams anksčiau buvo atimta teisinė neliečiamybė, bet iki šiol nė vienas nebuvo iš Dūmos pašalintas nepateikus jokių kaltinimų. Kritikai teigia, kad taip būtų sukurtas precedentas leidžiantis iš Dūmos išmesti bet kurį deputatą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų