Britų policija: Birmingame subadyti keli žmonės

Britų policija anksti sekmadienį paskelbė apie „didelį incidentą“ antrajame pagal dydį Anglijos mieste Birmingame, kur buvo subadyti keli žmonės.

„Galime patvirtinti, kad šiandien maždaug 0 val. 30 min. (2 val. 30 min. Lietuvos laiku) mums buvo pranešta apie subadymą Birmingamo miesto centre“, – sakoma Vakarų Midlandso policijos pareiškime.

Netrukus iš to paties rajono, kur yra daug populiarių restoranų, naktinių klubų ir barų, pranešta „apie virtinę kitų subadymų“ ir įvykis buvo „paskelbtas dideliu incidentu“, nurodoma pareiškime.

„Žinome apie virtinę sužeistų žmonių, bet šiuo metu negalime pasakyti, kiek jų ir kaip sunkiai [sužeista]. Tačiau visos gelbėjimo tarnybos drauge dirba įvykio vietoje ir rūpinasi, kad visi sužeistieji gautų medicininę pagalbą“, – pridūrė policija.

Incidentas įvyko po virtinės ankstesnių išpuolių, kai peiliais buvo sužeista ar nužudyta žmonių. Birželio 26 dieną Škotijos mieste Glazge buvo sužeisti šeši žmonės, tarp jų policininkas.

Savaite anksčiau į vakarus nuo Londono esančiame Redinge buvo nudurti trys žmonės. Policija apkaltino vieną vyrą ir siejo nusikaltimą su terorizmu.

Pernai Didžiojoje Britanijoje buvo įvykdyti du su terorizmu susiję išpuoliai.

Lapkritį Londono centre už teroristinius nusikaltimus nuteistas džihadistas, kuris buvo paleistas pirma laiko, subadė penkis žmones, kurių du mirė. Policija užpuoliką nušovė.

Pernai vasarį Londone policininkai nukovė kitą užpuoliką, kuris peiliu sužeidė tris žmones.

Didžioji dauguma rimtų nusikaltimų Britanijoje įvykdoma panaudojant peilius ir kitus šaltuosius ginklus, nes įstatymai dėl šaunamųjų ginklų įsigijimo yra labai griežti.

Etniškai mišriame Birmingame, kur gyvena per milijoną žmonių, pastaraisiais metais prasiverždavo gaujų smurtas. 2003-iųjų sausį viena gauja iš nelegalaus pusiau automatinio ginklo šaudė į kitos gaujos narius. Tuomet žuvo dvi paaugliško amžiaus praeivės.

„Kovojusios grupės“

Sekmadienio nakties įvykių liudininkė Cara Curran naujienų agentūrai AFP sakė mačiusi kovojusias grupes ir girdėjusi „rasinių įžeidimų“.

REKLAMA

„Tai buvo tikros gatvės muštynės. Iš tikrųjų neatrodė kaip muštynės. Tiesiog buvo daug žmonių vieni ant kitų, o ne vienas prieš vieną“, – sakė ji.

Greit atvažiavo policija ir kitos tarnybos, įvykio vieta buvo aptverta.

Britų televizijų parodytuose reportažuose matyti dideli aptverti miesto centro rajonai ir įvykio vietoje dirbantys policijos pareigūnai.

„Dar aiškinamasi, kas įvyko, ir gali praeiti šiek tiek laiko, kol galėsime ką nors patvirtinti, – nurodė Vakarų Midlandso policija. Ji taip pat sakė neturinti informacijos apie pranešimus, kad per incidentą buvo paleista šūvių. 

„Šiuo pradiniu etapu nederėtų spėlioti dėl incidento priežasčių“, – pridūrė policija.


Rašyti komentarą...
R
Robinson
2020-09-06 13:04:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didelis incidentas buvo Britanijos išstojimas iš ES, o čia tik uogytės. Be jokių apribojimų atvykimas iš Azijos, Afrikos - palanki dirva visokiems modžachedams, tai ko jiems nesismaginti? Jau dabar indų tautybės žmonių žymiai daugiau negu anglų. Dar po 100 metų, kai indai ims eiti į politiką, Anglija taps Indijos kolonija. Bet britai patys pasirinko tokį savo likimą.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų