Britiškoji koronaviruso atmaina Estijoje: ji sudaro net 13 proc. visų fiksuojamų atvejų

Tartu universiteto mokslininkai drauge su Estijos sveikatos apsaugos departamentu tiria naujų pandeminio koronaviruso atmainų paplitimą šalyje ir nauji duomenys rodo, kad „britiškoji“ viruso atmaina nulemia 13 proc. visų užsikrėtimo atvejų Estijoje.

Tartu mokslininkai tiria iš „Synlab“ medicinos laboratorijos gautuose teigiamų koronaviruso testų ėminiuose esančių virusų genomą. Šiuo metu atsitiktinai parinktų testų analizė parodė, kad „britiškoji“ atmaina sudaro apie 13 proc. visų Estijoje aptinkamų atvejų, ketvirtadienį pranešė Estijos televizijos laida „Aktuaalne kaamera“.

„Kaip žinoma, šios atmainos virusas plinta greičiau. Taikome vadinamąją tikslinę viruso sekoskaitą: tiriame į šalį atvykusių žmonių testus su teigiamu rezultatu. Jei aptinkame ten „britiškąją“ atmainą, Sveikatos apsaugos departamentas gali reaguoti greičiau i daugiau dėmesio skirti šiems žmonėms, kad atmaina neplistų toliau“, – sakė Tartu universiteto medicininės mikrobiologijos ir virusologijos profesorė Kristi Huik.

Tyrimas parodė, kad „britiškoji“ viruso atmaina Estijoje daugiausia yra patekusi iš užsienio, tačiau dabartinė tendencija rodo, kad šios atmainos virusas jau aktyviai plinta šalyje.

Dėl kitos pavojingos atmainos, pirmiausia išaiškintos Pietų Afrikos Respublikoje, yra gerų naujienų.

„Atsitiktinėje imtyje neaptikome Pietų Afrikos atmainos. Vis dėlto žinome, kad ji buvo atvežta į šalį. Nustatėme ją aštuoniems žmonėms. Visi jie ją atvežė iš užsienio. Įdomu, kad pastarosiomis savaitėmis ši atmaina atkeliaudavo iš Tanzanijos“, – pažymėjo K. Huik.

Artimiausiu metu bus atlikta papildoma analizė siekiant išsiaiškinti, ar naujos viruso atmainos plinta kokiuose nors konkrečiuose Estijos regionuose, ar visoje šalyje.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-03-05 08:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokių dar atmainų sugalvosit debilai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų