Didžiosios Britanijos princo Harry (Hario) pulkas gali būti dislokuotas Irake ir trečiasis įpėdinis eilėje į sostą gali tapti pirmuoju karališkosios šeimos nariu per 25 metus, dalyvausiančiu kariniuose veiksmuose.
Harry, kadaise sukėlęs pasipiktinimą nacių uniforma, kuria vilkėjo per vieną kostiumų vakarėlį, pernai baigė elitinę Sandhersto karo akademiją ir teigė norįs kovoti už savo šalį priešakinėse linijose.
Žiniasklaidai intensyviai spėliojant, kad toks jaunesniojo princesės Dianos sūnaus noras gali išsipildyti, gynybos sekretorius Desas Browne`as (Desas Braunas) patvirtino, kad ketvirtadienį bus paskelbtos naujausio kariuomenės dislokavimo Irake detalės.
Tai įvyks po dienos, kai Didžioji Britanija paskelbė, jog artimaisiais mėnesiais iš Irako išves beveik ketvirtadalį iš 7 100 karių. Tačiau britų kariai pasiliks Irake iki 2008 metų, jeigu Irakas norės, kad jie teiktų paramą ir rengtų irakiečių karius.
Spaudžiamas pasakyti, ar Harry gali būti dislokuotas pietiniame Basros mieste, D.Browne`as televizijai "Sky" atsakė: "Mano pozicija dėl princo Harry yra ta, kad jo dislokavimas ir jo karinė karjera yra tik pačios armijos reikalas".
"Tai sprendimas, kurio negaliu komentuoti", - pažymėjo jis.
Harry visada sakė, kad karo akademijoje gautas žinias norėtų įgyvendinti praktikoje.
"Aš jokiu būdu neketinu baigti Sandhersto ir sėdėti sudėjęs rankas namuose, kai tuo tarpu mano vaikinai kažkur kausis už savo šalį", - praėjusių metų rugsėjį 21-ojo gimtadienio proga duotame interviu teigė princas.
"Galbūt tai skamba labai patriotiškai, bet tai tiesa", - sakė Harry, kuris dar visai neseniai dėl per ankstyvo alkoholio vartojimo ir kvaišalų buvo vadinamas karališkosios šeimos "neklaužada".
Didžiosios Britanijos karališkojoje šeimoje nuo seno gyvuoja tradicija tarnauti ginkluotosiose pajėgose. Pavyzdžiui, Harry dėdė princas Andrew (Endrius) 1982 metais per Folklando karą su Argentina pilotavo sraigtasparnį, o jo prosenelis karalius George`as VI (Jurgis VI) dalyvavo Pirmajame pasauliniame kare.
Harry, kuris pagrasino pasitraukti iš armijos, jeigu jam nebus leista kautis priešakinėse linijose, tarnauja "Mėlynųjų" gvardijoje, kuri priklauso Karališkajai raitajai kavalerijai. Karo akademijoje jis buvo parengtas vadovauti kariams žvalgybos šarvuočių dalinyje.
Jo vyresnysis brolis Williamas (Viljamas), taip pat tarnaujantis "Mėlynųjų" gvardijos pulke, negali būti siunčiamas į karo zoną, nes yra antras eilėje į sostą.
2005 metais Harry buvo sulaukęs įnirtingos kritikos, kai atvyko į vieną kostiumų vakarėlį su nacių uniforma. Taip jis pasielgė likus dviem savaitėms iki Holokaustui skirtų atminimo ceremonijų, kurioms vadovavo jo senelė, karalienė Elizabeth II (Elzbieta II).