Britanijos generolas: prieš „Islamo valstybę“ reikia antžeminės operacijos

 Norint įveikti „Islamo valstybę“ (IS), reikia prieš ją rengti antžeminę operaciją, mano 2003-2006 metais buvęs Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas, dabar dimisijos generolas Michaelas Davidas Jacksonas (Maikas Deividas Džeksonas).

„IS – negailestinga teroristinė organizacija; nemanau, kad galimos derybos su šiais žmonėmis. Smūgių iš oro nepakanka, kad IS būtų sutriuškinta. Man akivaizdu, kad Vakarai, į kuriuos turėtų įeiti ir Rusija, JT Saugumo Tarybos sprendimu turi suteikti politinį impulsą bendrai sureguliavimo Sirijoje strategijai“, – sakė M.D.Jacksonas per Rusijos televizijos kanalą „Rossija-24“.

Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijos lėktuvo sunaikinimas prie Sirijos ir Turkijos sienos yra labai rimtas incidentas.

„Manau, kad visos susijusios šalys turi būti itin atsargios ir neleisti eskaluoti ir taip jau įtemptos situacijos“, – sakė britų kariškis.

Pasak jo, „nedidelis žemės plotas, kur įvyko susirėmimas, yra ginčytina teritorija“.

„Sirijos žemėlapiuose ji parodyta kaip Sirijos dalis. Rusijos lakūnai galėjo naudotis žemėlapiais, kuriuose šis plotas parodytas kaip Sirijos, o turkai jį laiko savo šalies teritorija. Būtų naudinga susitarti, kur yra tikroji siena, kad ateityje būtų išvengta panašių padarinių“, – sakė M.D.Jacksonas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų