Didžiojoje Britanijoje padaugėjo žmonių, manančių, kad karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) turėtų perduoti karūną princui Charlesui (Čarlzui) dar iki savo mirties, tačiau dauguma vis tiek įsitikinę, kad ji turėtų valdyti iki gyvos galvos, rodo apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti sekmadienį.

Maždaug 53 proc. apklaustųjų sakė, kad 87 metų monarchė turėtų atsispirti bet kokiems raginimams atsisakyti sosto, rodo viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „YouGov“ apklausa. Taip galvojančių žmonių dabar yra mažiau nei buvo kovo mėnesį, kai tokią nuomonę pareiškė 64 proc. respondentų.

Maždaug 33 proc. dabar apklaustųjų sakė, kad monarchė tam tikru momentu turėtų pagalvoti apie atsistatydinimą.

Karalienė, kuri pernai atšventė savo valdymo 60-metį, kai kurias savo pareigas ėmė perleisti jaunesniems karališkosios šeimos nariams, ypač – dėl užsienio kelionių.

Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad Velso princas Charlesas vietoje motinos lapkričio mėnesį dalyvaus Sandraugos vyriausybių vadovų susitikime Šri Lankoje. Tai bus pirmas kartas per keturis dešimtmečius, kai karalienė praleis tokį viršūnių susitikimą.

Anksčiau šiais metais karalienė buvo priversta atšaukti kelis viešus pasirodymus, nes sunegalavo dėl įtariamo gastroenterito ir pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį atsidūrė ligoninėje.

REKLAMA

Paklausti, ką monarchė turėtų daryti, jeigu smarkiai susirgtų ir nebegalėtų eiti savo pareigų, 43 proc. iš gegužės 9-10 dienomis apklaustų 1 945 suaugusių Britanijos gyventojų, atsakė, kad ji turėtų likti karalienė, o 48 proc. nurodė, kad ji turėtų atsisakyti sosto.

Kovo mėnesį 51 proc. apklaustųjų pareiškė nuomonę, kad ji vis tiek turėtų likti karalienė, nurodo laikraštis “The Sunday Times“, kuris užsakė šią apklausą.

Apklausa taip pat parodė, kad padidėjo princo Charleso populiarumas - 50 proc. respondentų sakė, kad jis būtų geras karalius. Prieš metus taip manančiųjų buvo 13 proc. mažiau.

Tik 23 proc. respondentų dar tuo abejojo, tačiau tokių žmonių yra akivaizdžiai mažiau nei ankstesni 37 procentai.

Nors Charlesas buvo kritikuojamas dėl tiesmukų pastabų prieš modernią architektūrą ir aplinkosaugos klausimais, 59 proc. apklaustųjų sakė, kad jis turėtų atvirai kalbėti ir tapęs karaliumi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų