Brexit pagirios: bananams taikomi žvėriški tarifai, o jūros gėrybės užstrigo pasienyje

Nauji Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) santykiai prasidėjo po Naujųjų metų. JK vyriausybė perspėjo, kad tam tikrų prekybos sutrikimų bus. Tačiau kai kurie pastarųjų dienų įvykiai nustebino žmones.

Konfiskuoti kumpio sumuštiniai

Olandijos pasienyje nufilmuoti JK sunkvežimių vairuotojai pasirodė nustebę, kai iš jų buvo konfiskuoti sumuštiniai. Pasirodo, apribojimai apima ne tik sunkvežimio gale esančius daiktus. JK vyriausybės nurodymuose sakoma: „Vairuotojai, keliaujantys į ES, turėtų žinoti apie papildomus asmeninio importo apribojimus.

Jūs negalite į ES įvežti gyvūninės kilmės produktų, tokių kaip mėsos ar pieno (pvz., Sumuštinis su kumpiu ir sūriu). Jei keliaujate iš ES į Angliją, Škotiją ir Velsą, galite tęsti savo supakuotus pietus iki liepos, kai bus pradėta keleivių kontrolė.“

Siuntų pristatymas į Šiaurės Airiją sustabdytas

Kilo painiava dėl muitinės deklaracijų siuntoms, kurios gabenamos iš Didžiosios Britanijos į Šiaurės Airiją. Kai kurie mažmenininkai išvis sustabdė pristatymą.

„Tiek verslininkai, tiek vartotojai labai susirūpino“, – laiške JK vyriausybei rašė Šiaurės Airijos ekonomikos ministrė Diane Dodds.

Už prekes, gabenamas iš Didžiosios Britanijos į Šiaurės Airiją, kurios galėtų atsidurti Airijos Respublikoje, gali tekti mokėti muito mokesčius. Bet kuriuo atveju gali prireikti muitinės deklaracijos, nurodančios, kokia yra galutinė paskirties vieta.

Naujųjų metų išvakarėse JK vyriausybė paskelbė lengvatinį laikotarpį, kuris reiškė, kad siuntiniams, kurių vertė mažesnė nei 135 svarai, iš Didžiosios Britanijos į Šiaurės Airiją, nereikės muitinės deklaracijų bent jau iki balandžio. Tačiau painiava jau kilo dabar.

Ganos bananams taikomi tarifai

Nors JK vyriausybei pavyko panaikinti didžiąją dalį trečiųjų šalių prekybos sandorių, kuriuos ji turėjo kaip ES dalis, Ganos sandoriai nebuvo įtraukti.

Leiboristų parlamentaras Garethas Thomas pirmadienį pareiškė: „Ypač stebina baisus vyriausybės elgesys su Gana, pagrindiniu Sandraugos sąjungininku“. Jis pridūrė, jog derybininkams nepavyko susitarti, kad kakavai, tunui ir bananams, atvežtiems į JK, nebūtų taikomi dideli importo mokesčiai. Tai jau nutiko dviem siuntoms.

REKLAMA

Pirmoji iš šių siuntų buvo paminėta Lordų rūmuose, kai paaiškėjo, kad buvo imamas 17 500 svarų tarifas bananams iš Ganos.

Kanapių aliejaus receptai nepripažįstami

Vaikų, sergančių sunkia epilepsijos forma, tėvai teigė, kad nebegalėjo iš Nyderlandų įsigyti vaistinio kanapių aliejaus, nes receptai po Brexit, staiga, nebegalioja.

Aliejai Nyderlanduose buvo išleidžiami pagal JK receptus. Tačiau Hannah Deacon, kurios kampanija dėl aliejaus išrašymo jos sūnui padėjo legalizuoti vaistines kanapes JK, dabar teigė, kad Nyderlandų valdžios institucijos jos recepto „nepripažino“ po Brexit.

JK sveikatos sekretorius sako, kad ieškodamas sprendimo, dirbo su Nyderlandų vyriausybe ir Vidaus reikalų ministerija. Tačiau D. Deacon sukritikavo JK vyriausybę, kad ji anksčiau apie tai nepagalvojo.

Škotijos jūros gėrybės laikomos pasienyje

Škotijos jūros gėrybių eksportuotojai teigia, kad tiek Škotijoje, tiek Prancūzijoje jų siuntos į ES yra ribojamos. Škotijos jūros gėrybių asociacija teigė, kad vėlavimai atsirado dėl poreikio tikrinti ne tik mėginius, o visas priekabas.


Rašyti komentarą...
R
Ray
2021-01-23 00:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tu supranti ką tu rašai???
Gana buvusi anglijos kolonija ir prie ko čia Europa. Lėtapėdžiai anglai nepasirupino sudaryri sutarčių su netik Ganą bet ir su kitomis valstybėmis kad ir su Indija, ir todėl šalys tiesiogiai negali vukdyti normalios prekybos nuo sausio 1 dienos pagal Europos sutartys. Britanija yra dabar nepriklausoma valstybė ir pati turi rupintis visa prekyba ir politika, o kai niekas nieko nežino kaip tai daryti, o tik šaukė kaip Lanzbergis svarbiausia laisvė, vot taip paskui ir viskas vyksta, špyga arba mokėk
Atsakyti
-1

R
Ray
2021-01-23 00:18:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisižaidė brexitiniai!!!!!
Vien čia kas minimama padarė milijoninius nuostolius, ir tai tik maža dalelitė sutrikimų....
Ar tai geras šviesus rytojus anglų laukia..... kuo toliau tuo labiau ritasi į bedugnę, o atsilenkti bus žiauriai sunku.
Prašvyto akys pagaliau žmonėms kad laisvės kaina yra padaryta didelė klaida ir veltui buvo tikima B. Johnsono.
Airiai ir Škotai tikrai netylės ir bus dar didesnis noras atsijungti iš Britanijos sąjungos.
Griovė Europą - susigriaus savo sąjungą, lazda turi du galus.
Atsakyti
0

R
Ray
2021-01-23 00:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turbut neskaičiuoji pinigų ir nepasigendi kai kurių prekių. Nu nu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (197)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų