Borrellis: ES svarsto galimybę paskelbti ketvirtą sankcijų paketą Baltarusijai

Europos Sąjunga svarsto klausimą dėl papildomų sankcijų Baltarusijai paskelbimo, pirmadienį pranešė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

„Valdžia tęsia represijas ir vis didesnį žmonių ir pilietinės visuomenės persekiojimą, ir mes svarstome galimybę įvesti papildomų sankcijų“, – spaudos konferencijoje sakė J. Borrellis.

„Esame pasirengę judėti į priekį šiuo klausimu. Ir tai padarysime“, – pridūrė jis.

J. Borrellis pabrėžė, kad ES palaiko Baltarusijos žmones ir nubaus tuos, kurie iš jų atima pagrindines politines teises.

Pernai ES Baltarusijai įvedė tris sankcijų paketus. Praėjusių metų gruodį ES Taryba paskelbė dekretą dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijai, kuriame yra 29 fiziniai ir septyni juridiniai asmenys.

Tarp jų yra ginklus ir karinę įrangą eksportuojanti „Beltecheksport“, Minsko ratinių vilkikų gamykla (MZKT), viena pagrindinių nekilnojamojo turto vystytojų ir statytojų „Dana Holdings/Dana Astra“, Baltarusijos institucijoms sekimo platformą užtikrinanti bendrovė „Synesis“ ir kelios kompanijos, atsakingos už valstybės karo technikos politikos įgyvendinimą.

Sankcijomis draudžiama išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams ir įšaldomas jų turtas bloke.

Baltarusiją nuo rugpjūčio krečia protestai dėl prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų