Austrija sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcinos partija po mirties atvejo

Austrijos valdžia sustabdė vienos „AstraZeneca“ vakcinos partijos skiepijimą, kol nebus išsiaiškintos vienos moters mirties, o kitos sunkaus susirgimo priežastys, skelbiama „Reuters“.

Federalinis sveikatos priežiūros saugos biuras (BASG) sulaukė dviejų ataskaitų apie „netiesioginį ryšį su vakcina iš tos pačios „AstraZeneca“ vakcinų partijos Žemutinės Austrijos klinikoje „Zwettl“.

49-erių moteris mirė dėl sunkaus krešėjimo sutrikimo, o 35-erių moteriai išsivystė plaučių embolija, tačiau ji jau sveiksta, skelbiama austrų pranešime. Plaučių embolija yra ūmi plaučių liga, kurią sukelia išstumtas kraujo krešulys.

„Šiuo metu nėra įrodymų dėl priežasties-pasekmės ryšio su vakcinavimu“, – teigiama BASG pranešime.

Austrijos žiniasklaidoje skelbiama, kad abi moterys dirbo „Zwettl“ klinikoje slaugos darbuotojomis.

BASG pažymima, kad kraujo krešėjimo sutrikimų nėra tarp žinomų šalutinių vakcinos efektų. Pradėtas tyrimas, kurio metu bus siekiama išaiškinti bet kokį galimą ryšį.

„Saugumo sumetimo vardan likusią paveiktos vakcinos partiją nėra naudojama, ja nėra vakcinuojama“, – paaiškinti pranešime.

„AstraZeneca“ žiniasklaidai teigė, kad „nebuvo patvirtintų rimtų nepageidaujamų poveikių, kurie būtų siejami su vakcina“. Pasak vakcinos gamintojų, visos partijos yra griežtai ir patikimai tikrinamos.

Tyrimai ir reali patirtis šiuo metu rodo, kad vakcina yra saugi bei efektyvi ir buvo patvirtinta naudojimui daugiau nei 50-yje šalių, cituojami „AstraZeneca“ atstovai „Reuters“. Pasak jų, yra palaikomas ryšys su Austrijos valdžia ir bus suteikiama visa reikalinga informacija tyrimui.

Europos Sąjungos reguliavimo institucijos „AstraZeneca“ vakciną patvirtino šių metų sausio pabaigoje, kaip saugią ir efektyvią naudoti. Pasaulio Sveikatos Organizacija vasario viduryje šį produktą priskyrė prie „naudotino kritiniu atveju“.

Vakcinos bandymų metu nustatyti nepageidaujami reiškiniai truko neilgą laiką, o kraujo krešėjimo problemų nebuvo nustatyta visiškai.

Vokietijoje šia vakcina buvo paskiepyta jau daugiau nei 360 tūkst. žmonių per ne pilną vasario mėnesį. Šios šalies vakcinų reguliavimo tarnybos teigimu, nepageidaujamos reakcijos atitiko klinikinių tyrimų metu aprašytą saugumo profilį.

REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2021-03-08 11:21:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va tuo ir skiriasi civilizuota valstybė nuo trečiarūšės. Ten vieno žmogaus mirtis yra svarbi, bet pas mus dar neatšalus lavonui jau paneigimas viruso įtaką.
Atsakyti
-14

I
Irma
2021-03-08 11:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va, Austrija į vieną mirtį sureagavo rimtai, bet mūsiškiai iš akies nustatė
Atsakyti
-10

&
&&&&&&&
2021-03-08 11:22:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O mūsų dundukai vistiek skiepys ir neleis pasirinkti žmogui vien dėl to turėtų išimti ja iš apyvartos nes dauguma nenori bet ką ten žmonių nuomonė
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų