REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australija balsuoja įtemptuose rinkimuose

Australijos rinkimų favoritas Anthony Albanese'is prašė rinkėjų šeštadienį aktyviai balsuoti ir suteikti proveržį jo centro kairiajai partijai, siekiančiai perimti vadovavimą šaliai po dešimtmetį trukusio konservatorių valdymo.

Australijos rinkimų favoritas Anthony Albanese'is prašė rinkėjų šeštadienį aktyviai balsuoti ir suteikti proveržį jo centro kairiajai partijai, siekiančiai perimti vadovavimą šaliai po dešimtmetį trukusio konservatorių valdymo.

REKLAMA

59 metų Leiboristų partijos lyderis A. Albanese'is buvo nusiteikęs akivaizdžiai pakiliai ir sakė besitikintis „labai teigiamų“ rezultatų. Jis taip pat ragino žmones nusigręžti nuo „skaldančio“ premjero Scotto Morrisono. Australija balsuoja įtemptuose rinkimuose

Apklausos rodo, kad S. Morrisonas pagal populiarumą atsilieka nuo varžovo. Vis dėlto premjeras rinkėjus ragino toliau jį palaikyti ir atkreipė dėmesį, kad nedarbas šiuo metu sumažėjęs iki 3,9 proc. ir yra mažiausias per pastaruosius 48 metus, po COVID-19 atsigaunant ekonomikai. S. Morrisonas perspėjo, kad A. Albanese'is yra „nepatikimas“ ir nepajėgus vadovauti ekonomikai.

54 metų Australijos lyderis prieš trejus metus iškovojo „stebuklingą rinkimų pergalę“, nors apklausų rezultatai buvo jam nepalankūs.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šįkart atotrūkis šiek tiek didesnis.

„Manau, vėjas mums palankus, ir esu labai teigiamai nusiteikęs, kad rezultatai bus geri“, – sakė A. Albanese'is, atėjęs atiduoti savo balso Sidnėjaus priemiesčio Marikvilio rotušėje kartu su sūnumi, partnere ir atsivedęs šeimos šunį.

REKLAMA

„Esu užsibrėžęs pakeisti šalį ir būtent tai ketinu padaryti“, – pridūrė jis.

„Kuklumas“

A. Albanese'is žadėjo, kad Australija nebedels spręsti klimato kaitos problemų, padės žmonėms, kenčiantiems dėl sparčiai kylančių kainų, taip pat surengs referendumą, kad aborigenams būtų suteiktas institucinis balsas sprendžiant nacionalinės politikos klausimus.

„Pliaukštelkit leiboristams vadžiomis. Mes turime planų šiai šaliai“, – prasidėjus balsavimui sakė A. Albanese'is.

Tuo metu vaikai džiaugsmingai sveikino S. Morrisoną, kai šis su žmona ir dviem dukterimis atvyko atiduoti balso vienoje mokykloje Sidnėjaus priemiestyje Lili Pilyje.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kaip norėtų būti prisimenamas, jeigu rinkimus pralaimėtų, premjeras žurnalistams sakė: „Tai spręsti kitiems.“

S. Morrisonas sakė, kad savo darbą vertina „labai kukliai“ ir gerbiantis australus.

„Siekiu toliau darbuotis jų labui ta pačia dvasia“, – pridūrė jis.

Šalyje, niokojamoje vis smarkesnių krūmynų gaisrų, potvynių ir sausrų, daugeliui rinkėjų rūpi kovos su klimato kaita klausimai.

„Užaugau bendruomenėje, kuri per pastaruosius penkerius metus buvo smarkiai paveikta gaisrų ir potvynių“, – Melburne sakė pirmąkart balsavęs Jordanas Neville'is.

„Pamatyti, kad šiuo klausimu kažkas daroma ir kad tam nebūtų leista pasikartoti, būtų nuostabu“, – pridūrė jis.

Australijoje balsuoti rinkimuose yra privaloma – nevykdantiems šios pareigos gresia 20 Australijos dolerių (per 13 eurų) baudos. Rinkėjai taip pat skatinami gardėsiais – prie daugelio balsaviečių buvo įrengtos kepsninės ir žmonėms nemokamai dalijamos „demokratijos dešrelės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų