Vos po savaitės darbo naujame poste, apie atsistatydinimą pranešė Japonijos rekonstrukcijos ministras Ryu Matsumoto.

Jis buvo kritikuojamas už savo šiurkščias pastabas smarkiai nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusių regionų gubernatoriams. RiuMacumoto sakė, kad jie nesulauks vyriausybės finansinės paramos, kol nepateiks gerų pasiūlymų dėl regionų atstatymo.

Ministro atsistatydinimas padidins ir taip nemėgstamos ministro pirmininko NaotoKano (NaotoKan) vyriausybės spaudimą. Pono Macumotopaskyrimu rekonstrukcijos ministru buvo siekiama sumažinti tolimesnęKanovaldybos kritiką.

Praėjusį mėnesį N. Kanas išsaugojo vyriausybę nuo parlamento narių nepasitikėjimo dėl rekonstrukcijos proceso Fukušimoje. Ponas Kanas, vos metus būdamas ministro pirmininko poste, pažadėjo atsistatydinti tik su sąlyga, jei bus priimti keli svarbūs įstatymo projektai dėl atstatymo darbų ir atsinaujinančios energijos.

Pasak BBC korespondento,RolandBuerk, iš Tokijo, ministras bando įtikinti parlamento narius dėl papildomo 15,5 bilijonų svarų rekonstrukcijos fondo paleidimo.

Išplūdo, nes vėlavo

Ponas Macumotoapie savo atsistatydinimą paskelbė antradienio rytą, tačiau neminėjo jokių jo pasirinkimą lėmusių priežasčių. "Norėčiau, kad žmonės, iš nuniokotų regionų priimtų mano atsiprašymą. Maniau, kad emocionaliai buvau šalia katastrofos aukų, tačiau pritrūkau žodžių ir mano komentarai galėjo pasirodyti per grubūs."

REKLAMA

"Galėčiau dar daug ką pasakyti, tačiau nuo dabar aš išeinu“, - tęsė jis.

Sekmadienį, per pirmąjį savo vizitą į stichijos nuniokotus regionus, 60-metis vyras pasakė įžeidžias pastabas. Jis išplūdo Miyagi prefektūros gubernatorių Yoshihiro Murai, už tai kad šis privertė jį laukti. Vėliau žurnalistams pagrasino, kad neviešintų šios medžiagos, antraip nukentės jų transliacijos stotys.

Susitikime su Iwate gubernatoriumi,TakuyaTasso, ministras pirmininkas įspėjo, kad vyriausybė "suteiks finansinę paramą tik tiems regionams, kurie pasiūlys gerų rekonstrukcijos idėjų."


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų