Ar reikia trečiojo skiepo nuo COVID-19? Izraelis pateikia atsakymą

Tai, ar reikia žmonėms trečiosios COVID-19 vakcinos dozės, šiuo metu yra „karščiausias“ klausimas visame pasaulyje. Dalis mokslininkų pasisako už trečiąjį skiepą, o kiti akcentuoja, kad daugiau prasmės yra vakcinas paskirstyti mažiau pasiturinčioms šalims.

Pagrindinis viso pasaulio mokslininkams kylantis klausimas dėl trečiosios vakcinos dozės yra jos „reikalingumas“. Ekspertai mano, kad esminis svarbus dalykas yra mirtingumas ir patekimo į ligoninę tikimybė. Todėl, tam kad vakcinos trečiasis skiepas būtų pripažintas efektyviu, reikia įrodymų, kad dėl to sumažėja mirčių ar patekimų į ligoninę skaičius.

Atsakymas į visus kankinantį klausimą slypi Izraelyje?

Atsakymą į šį klausimą, ar kaip veikia trečioji „Pfizer“ vakcinos dozė, gali pasufleruoti tas pats Izraelis ir naujausi moksliniai tyrimai. Nuo pat vakcinacijos kampanijos pradžios 2021 metais daugiau nei trečdalis iš devynių milijonų izraeliečių gavo tris dozes. Valdžia nusprendė šią „booster“ (trečiąją vakcinos) dozę padaryti prieinama visiems šalies piliečiams. Kitose pasaulio šalyse, įskaitant ir Lietuvą, trečiąja doze kol kas skiepijamos tik žmonės iš rizikos grupių.

Dar praėjusių metų pabaigoje pirmasis pasaulyje pradėjęs masinę vakcinaciją Izraelis ir vėl atsidūrė visų dėmesio centre. Dėl užkrečiamesnės delta atmainos išplitimo susidūrus su sunkumais suvaldant pandemiją šios šalies valdžia dar sykį ėmėsi ryžtingų veiksmų – pirmieji pasaulyje paskelbė trečiosios vakcinos visiems suaugusiesiems suteikimo planą.

Trečioji vakcina pasiteisino

Kokie trečiosios visuotinės vakcinos dozės rezultatai? Vertinant pagal Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos duomenis, jie yra puikūs, rašoma prancūzų „Quest France“.

Ši priemonė padeda nuo birželio prasidėjusio protrūkio metu ženkliai sumažinti ligoninėje gydomų žmonių skaičių. Naujų atvejų diagnozavimas 7 dienų vidurkis taip pat mažėja, nuo 9,4 tūkst (vidutiniškai per dieną) pirmąją rugsėjo savaitę iki 6,4 tūkst. tendencijų šią savaitę.

Rugsėjo 15-osios duomenimis, sunkiai triskart nuo COVID-19 sergančiųjų skaičius siekė 4 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o viena ar dviem vakcinomis paskiepytųjų – 35 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Jau nekalbant apie išvis neskiepytus, kuriems tenka 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Izraelio mokslininko, imunologijos profesoriaus iš Bar-Ilano universiteto Cyrilo Coheno teigimu, jeigu asmeniui yra 60 ir daugiau metų, ir jis yra paskiepytas dukart, tai rizika sulaukti sudėtingų pasekmių susirgus COVID-19 išauga 8 kartus. Šie mokslininkų pateikiami statistiniai duomenys iš esmės paaiškina, kodėl Izraelio valdžia taip aktyviai skatina skiepijimąsi.

Naujame tyrime, praėjusią savaitę publikuotame „New England Journal of Medicine“ leidinyje, patvirtinami šie duomenys. Jame taip pat patvirtinta, kad trečioji vakcinos dozė sumažina viruso perdavimą net 11,3 karto.


Rašyti komentarą...
?
????
2021-09-25 20:05:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
''tam kad vakcinos trečiasis skiepas būtų pripažintas efektyviu, reikia įrodymų, kad dėl to sumažėja mirčių ar patekimų į ligoninę skaičius.''
Atsakyti
-6

K
Kaip suprasti??
2021-09-25 22:42:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
".. jeigu asmeniui yra 60 ir daugiau metų, ir jis yra paskiepytas dukart, tai rizika sulaukti sudėtingų pasekmių susirgus COVID-19 išauga 8 kartus."
Atsakyti
-3

s
st
2021-09-25 20:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepo kasdieninio greit reiks visiem ne tik trečio )))))
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų