tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dirbtinio intelekto programa „chatGPT“, gebanti analizuoti užduotus klausimus ir pateikti išsamius atsakymus į juos, padėjo vienam rusui „parašyti“ bakalauro darbą uždarosios akcinės bendrovės valdymo tema.

Dirbtinio intelekto programa „chatGPT“, gebanti analizuoti užduotus klausimus ir pateikti išsamius atsakymus į juos, padėjo vienam rusui „parašyti“ bakalauro darbą uždarosios akcinės bendrovės valdymo tema.

REKLAMA

Rusijos valstybinio humanitarinių mokslų universiteto studentas Aleksandras apsigynė diplominį bakalauro darbą, kurį parašė neurotinklas „chatGPT“. Niekas apie tai net nebūtų sužinoję, jeigu jis pats viešai nebūtų apie tai pasakojęs: recenzentai be klausimų priėmė jo darbą, o komisija įvertino „patenkinamai“.

„Baza“ skelbiama, kad Aleksandras tingėjo rašyti diplominį darbą, todėl „kreipėsi pagalbos“ į neurotinklą. „chatGPT“ pateikė jam kelis skyrius teksto su tyrimais, analize ir išnašomis. Aleksandrui tereikėjo redaguoti tekstą – šio diplominio darbo paruošimui jis užtruko 23 valandas.

Studentas savo veiklą išsamiai aprašinėjo savo „Twitter“ paskyroje, o pati istorija netruko išplisti socialiniuose tinkluose. Kaip ir buvo galima tikėtis, kažkas netrukus kreipėsi į patį universitetą ir Švietimo ministeriją su prašymu anuliuoti diplomo Aleksandrui išdavimą.

REKLAMA

Pats Aleksandras „Baza“ pasakojo, kad tenorėjo išbandyti, kaip veikia „chatGPT“: „Pagalvojau, kad galima su diplomu, nes aš pats rašyti negaliu ir nenoriu. Pirkti diplomą – irgi. O išbandyti „chatGPT“ – tai jau kažkas naujo ir įdomiau, negu skęsti reikalingos informacijos paieškose“.

Rusų studento teigimu, „chatGPT“ atsakymus jam galėjo pateikti ir rusų kalba, tačiau angliškai tekstas buvo išsamesnis ir tikslesnis, todėl jis vėliau jį tiesiog išvertė į rusų kalbą. Neurotinklas tekstą rašė netinkamai universitetinio rašto darbo metodams, todėl vienintelis sunkesnis darbas buvo atitaikyti duotą medžiagą nustatytoms taisyklėms.

REKLAMA

Patikrinusi jo pateiktą tekstą rašto darbo vadovė Aleksandrą pradžiugino – teksto testo rezultatas parodė 92 proc. „originalumo“. Galutinio darbo rezultatas, patikrinus su antiplagijavimo programa – 82 proc.

Darbo gynimo metu Aleksandras pradėjo isteriškai juoktis dar jam net neprasidėjus ir buvo trumpam išvarytas iš auditorijos. Anot jo, tikriausiai, nervinė įtampa padarė savo. Grįžęs jis sėkmingai apsigynė kartu su „chatGPT“ parašytą darbą ir gavo „patenkinamą“ įvertinimą, komisijai turėjus tam tikrų pastabų, įskaitant ir jo elgesį gynimosi metu.

REKLAMA
REKLAMA

Nėra aišku, ką nuspręs diplomą išdavusio universiteto vadovybė, tačiau pats Aleksandras tikina, kad tai yra „naujas iššūkis, su kuriuo jiems teks susidurti“ ir pareiškė, kad universitetai turėtų vertinti ne technines darbo atlikimo subtilybes, o studento gebėjimą sukurti tokį darbą ir atrasti tam priemones.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų