Anglijoje nužudytas lietuvis: lemtingas buvo vienas smūgis

Nuteistas jaunuolis, Rytų Anglijos mieste mirtinai sužalojęs Lietuvos pilietį. Lemtingas buvo vienas smūgis.

Gruodžio 21-ąją Lincolno Karūnos teisme paskelbtas nuosprendis kaltu dėl veiksmų, lėmusių žmogaus mirtį pripažintam Hikmetui Maezui (19 m.). Jam skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

Jaunuolis šių metų birželio pabaigoje Bostone mirtinai sužalojo šiame mieste gyvenusį lietuvį Gediminą Vaitkų (43 m.). Vyras po smūgio į veidą virto ant gatvės grindinio, susitrenkė ir sunkiai susižalojo galvą. Po traumos jis taip ir neatsigavo, po kelių savaičių mirė ligoninėje.

Bylos duomenimis, birželio 28-osios, sekmadienio pavakarę Gediminas Vaitkus užėjo į Red Lion Street gatvėje esančią parduotuvę, kurioje dirbo Hikmetas Maezas. Lietuvis bandė įsigyti alkoholinių gėrimų, tačiau pardavėjas atsisakė jų parduoti.

Tada lietuvis išėjo ir užsuko į greta esančią parduotuvę ir apsipirko ten, tačiau jį sekė Hikmetas Maezas, kuris pastūmė Gediminą Vaitkį, vėliau metė į jį alkoholio butelį.

Lietuvis bandė gintis ir nueiti, tačiau užpuolikas neatstojo, jis spyrė savo aukai į kojas bei kumščiu trenkė į veidą – šis smūgis ir buvo lemtingas.

Hikmetas Maezas iš įvykio vietos spruko, palikęs sužeistą vyrą gulėti gatvėje. Užpuolikas buvo sulaikytas tą pačią dieną, po poros valandų, buvo apkaltintas sunkiu kūno sužalojimu, o aukai mirus kaltinimai perkvalifikuoti.

Byloje neminima, kas sukėlė tokį jaunuolio įsiūčio ir smurto protrūkį.

Po nuosprendžio paskelbimo nuteistasis velionio šeimai pasiūlė nuoširdų savo atsiprašymą.

Teismas paviešino ir aukos dukters pranešimą.

„Nėra nė dienos, kurią mes negalvotumėme apie mūsų brangų tėtį. Esame giliai sukrėsti.

Mano 7 metų broliukui labai sunku susitaikyti su mintimi, kad jo nėra ir nuolat klausia mamos, ar dar galės pamatyti tėtį. Plyšta širdis, kai jam tenka pasakyti, kad tėtis niekada nesugrįš.

Mūsų brangus tėtis buvo atsidavęs šeimai ir mylėjo mus visus, savo mamą, brolius ir seseris. Jiems taip pat labai sunku su tuo susitaikyti, tėtis buvo jauniausias iš jų.

REKLAMA

Tai blogiausias dalykas, kokį mums tenka išgyventi, tikimės, kad niekam neteks iškentėti skausmo, kurį mes patiriame dėl kažkieno nerūpestingų veiksmų, įvykusių tuo metu, kai tėtis tiesiog ėjo namo.

Mūsų tėtis mylėjo gyvenimą ir jo laisvę, sunkiai dirbo, kad galėtų užtikrinti mano ir brolio laimę.

Mūsų šeima vis dar sunkiai susitaiko su tuo, kad daugiau jo neišvysime, sunku patikėti, kad turėsime toliau su tuo gyventi. Esame kaip sudraskyti į gabalėlius, kiekvieną dieną tėčio ilgimės vis labiau“, – cituoja pranešimą Lincolnshire’o grafystės policija.

Jos atstovas tikino nuosprendžiu patenkintas, nors Bostono bendruomenėje ši žinia sukėlė pasipiktinimo bangą: žmonės kelia klausimą, kodėl už gyvybės atėmimą skirti tik 3 metai laisvės atėmimo.

Šaltinis: www.anglija/today


Rašyti komentarą...
N
Nijolė
2020-12-22 20:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Absurdas 3 metai? Nieko nesuprantu
Atsakyti
-1

P
Pasipyktines
2020-12-24 11:47:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir istatymai.tai todel jie ir nebijo nusikalsti nes istatymai ir srokai juokingi jiems.
Atsakyti
0

V
Vidas
2020-12-24 11:48:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tikrai kad baisu tik 3 metqi kazkokiam snargliui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų