• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amerikiečiui, kuris šnipinėjo Ukrainos karius, kad padėtų Maskvos karinei invazijai šioje šalyje, suteikta Rusijos pilietybė, antradienį pranešė Maskvos valdžios institucijos.

Amerikiečiui, kuris šnipinėjo Ukrainos karius, kad padėtų Maskvos karinei invazijai šioje šalyje, suteikta Rusijos pilietybė, antradienį pranešė Maskvos valdžios institucijos.

REKLAMA

Danielis Martindale‘as dvejus metus praleido Ukrainoje Rusijai pradėjus plataus masto karą, perdavinėdamas karinių objektų koordinates Rusijos slaptosioms tarnyboms, teigiama Rusijos valstybinės žiniasklaidos pranešimuose.

„Mūsų prezidento Vladimiro Putino dekretu Danieliui Martindale‘ui suteiktas Rusijos Federacijos piliečio pasas“, – per „Telegram“ pranešė rusų okupuotos Donecko srities dalies vadovas Denisas Pušilinas.

REKLAMA
REKLAMA

D. Pušilinas teigė, kad D. Martindale‘as „savo lojalumu ir veiksmais jau seniai įrodė, kad yra mūsiškis“.

REKLAMA

„Jis daugiau nei dvejus metus praleido priešo kontroliuojamoje teritorijoje. Ir ne tik išgyveno – jis padėjo. Jis palaikė mūsų vaikinus, perdavė svarbią informaciją mūsų specialiosioms tarnyboms, rizikavo savo gyvybe“, – pridūrė jis.

Pasak valstybinės žiniasklaidos ir D. Pušilino paskelbto vaizdo įrašo, D. Martindale‘as pasą gavo iš Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų per ceremoniją Maskvoje.

REKLAMA
REKLAMA

D. Martindale‘as padėkojo Rusijai už tai, kad „priėmė mane“, ir sakė, kad tapti Rusijos piliečiu buvo „svajonė“. „Rusija yra ne tik mano namai, bet ir mano šeima“, – vaizdo įraše sakė jis rusiškai.

Po dvejus metus trukusio šnipinėjimo Ukrainoje jis buvo išvežtas per „sudėtingą evakuacijos operaciją“, kai Maskva ėmė baimintis, kad jo gyvybei gresia pavojus, jei jis liks ilgiau, sakė D. Pušilinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2024 m. lapkritį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Rusijos saugumo pajėgos išvežė D. Martindale‘ą į Rusiją ir jis pateikė prašymą gauti Rusijos pilietybę.

Tą patį mėnesį tariamai jo „Telegram“ paskyroje buvo paskelbtas įrašas: „Sveiki, aš esu Danielis Martindale‘as, vaikinas, dėl kurio rusų kareiviai rizikavo savo gyvybe, kad evakuotų iš kaimo, kuriame gyvenau dvejus metus“.

REKLAMA

Pasak transliuotojo „CBS News“, maždaug tuo pat metu D. Martindale‘as prorusiškiems tinklaraštininkams pasakojo, kad atvyko į Ukrainą prieš pat Rusijai pradedant invaziją ir tikėjosi pasiekti Donecką. Jis teigė, kad savo iniciatyva susisiekė su Rusijos žvalgybos tarnybomis ir kad jam buvo liepta vykti į Vuhledaro miestą ir laukti, kol atvyks Rusijos pajėgos. Jis pasakojo, kad apsimetęs misionieriumi liko mieste iki 2024 m. rudens, kai po užsitęsusių mūšių miestą užėmė Rusijos kariuomenė.

Ukrainos žurnalistai rado tam tikrų įrodymų, leidžiančių manyti, kad D. Martindale‘as galėjo būti užverbuotas rusų agentūrų jau prieš daug metų, nes 2016-2019 m. jis buvo atvykęs į Rusiją ir lankė ten universitetinius kursus. Pasak kai kurių pranešimų, 2019 m. jis buvo deportuotas iš Rusijos už darbo įstatymų pažeidimus.

REKLAMA
Koks debilas, po metu verks, kad nori namo i amerika. Tik jau paso tai nera ir teks valkatauti po paruša
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų