Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai Didžiosios Britanijos nacionalinio raštingumo fondo atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad kas trečias vaikas šalyje neturi nė vienos knygos. Prieš septynerius metus, kai buvo atliktas paskutinis toks tyrimas, nė vienos knygos neturėjo kas dešimtas Britanijos vaikas, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.

REKLAMA

Tyrimo metu buvo apklausta 18 tūkst. 8–16 metų amžiaus vaikų. Apklausos rezultatai atskleidė, kad daugiau berniukų neturi knygų nei mergaičių. Taip pat nustatyta, kad yra didesnė tikimybė, kad vaikai, kurie mokykloje gauna nemokamus pietus, neturės nė vienos knygos, lyginant su labiau pasiturinčiais bendramoksliais. Ekspertai taip pat nustatė, kad knygas skaitantys vaikai geriau mokosi. Be to, yra beveik tris kartus didesnė tikimybė, kad nė vienos knygos neturinčių vaikų raštingumo lygis bus žemesnis už normą. Tyrėjai taip pat skelbia nustatę, kad 75 proc. vaikų, kurie per mėnesį perskaito devynias ar daugiau knygų, skaito geriau nei turėtų jų amžiaus vaikai.

„Žinome, kad yra tiesioginis ryšys tarp turimų knygų skaičiaus ir vaikų skaitymo įgūdžių. Kas šeštam vaikui Didžiojoje Britanijoje turint raštingumo problemų, tikrai kelia nerimą tai, kad daugelis vaikų neturi galimybių gerinti savo įgūdžius“, – sakė Nacionalinio raštingumo fondo direktorius Jonathansa Douglasas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų