Naujas Jungtinių Tautų misijos, kuri anksčiau buvo vadinama JT stebėsenos Gruzijoje misija, mandatas, bus patvirtintas iki birželio 15 dienos, pranešė Rusijos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) Vitalijus Čiurkinas.

"Mes neseniai priėmėme rezoliuciją, kuri dar keturiems mėnesiams pratęsia JT misijos mandatą. Ji taip ir vadinama rezoliucijos tekste, nes pavadinimo JT stebėsenos Gruzijoje misija mes atsisakėme", - pažymėjo jis spaudos konferencijoje Maskvoje.

Pasak jo, ši misija iš esmės toliau atlieka stebėsenos funkcijas.

Iki šiol Rusija priešinosi šios JT stebėsenos misijos darbui. Kaip buvo pranešama,  europiečių stebėtojų darbas buvo ribojamas, neįsileidžiant jų į Pietų Osetiją bei Abchaziją, o taip pat į taip vadinamas "buferines" zonas, juosiančias šiuos atskilusius Gruzijos regionus.

REKLAMA

Lietuvą šioje JT Misijoje atstovauja parlamentinio tyrimo dėl VSD veiklos metu pagarsėjęs VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius.

Tyrimą dėl VSD veiklos Seimas inicijavo  po to, kai 2006 m. rugpjūtį Baltarusijoje žuvo VSD pareigūnas Vytautas Pociūnas. Parlamentinį tyrimą atlikę komiteto nariai tvirtino aptikę daug netvarkos šioje specialiojoje tarnyboje, paskelbta apie galimą verslo struktūrų įtaką aukštiems pareigūnams ir politikams.


Rašyti komentarą...
S
Skirmantė
2009-03-30 15:52:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
koks čia absurdas .... Jurgelevičius turėtų būt kalėjime
Atsakyti
0

m
mumas
2009-03-31 10:20:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia autorius supainiojo dvi misijas. viena yra JT misija Abhazijoje. Ji ten veikia vos ne nuo 1993 metu. Vadinosi UNOMIG (united nation observer mission in georgia - www.unomig.org). dabar rusai nebenori, kad ji vadintusi "in georgia". apie tai ir kalba ciurkinas.

kita misija yra Europos sajungos. Joje gal ir dirba Jurgelevicius. bet jis tikrai nedirba JT misijoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų