Pirmasis advento sekmadienis: popiežius kreipėsi į krikščionis visame pasaulyje

Na, o šis sekmadienis krikščioniškam pasauliui reiškia adveNto laikotarpio pradžią. Tai reiškia, kad liko mažiau nei mėnuo iki didžiausios metų šventės – Kalėdų – ir pagal nuo seno gyvuojančias tradicijas laikotarpis iki Kalėdų – tai rimties, apmąstymų ir pasninko metas.

Tuo metu Vatikane – popiežius Pranciškus linkėjo pasaulio žmonėms šiuo sunkiu pasauliui laikotarpiu rasti laiko artimiausiems žmonėms ir kaimynams.

Pirmojo advento sekmadienio išvakarėse Vatikane – svarbios konsistorijos apeigos. Popiežius Pranciškus skiria 13 naujų kardinolų. Šv. Petro bazilikoje vykstančios apeigos dėl koronaviruso pandemijos kuklesnės.

9 iš 13 naujai paskirtų kardinolų – jaunesni nei 80-ies ir pagal Bažnyčios įstatymus turės teisę dalyvauti slaptoje kardinolų konklavoje, kurioje bus renkamas naujas popiežius po Pranciškaus mirties arba atsistatydinimo. Beje, kardinolo titulas pirmą kartą suteiktas ir afroamerikiečiui – 72-ejų arkivyskupui iš Vašingtono – Wiltonui Gregoriui.

Pranciškus jau paskyrė daugiau nei pusę iš 128-ių kardinolų, kurie konklavoje rinks naują popiežių. Dauguma jų – Pranciškaus atviresnės Bažnyčios vizijos šalininkai.

Šiandien ryte kartu su naujais paskirtais kardinolais Pranciškus aukojo Pirmojo advento sekmadienio mišias.

„Ir jei mūsų laukia danguje, kam gi geisti žemiškų dalykų? Kam jaudintis dėl pinigų, šlovės, sėkmės ir visko, kas laikina? Kam eikvoti laiką skundžiantis dėl tamsos, kai mūsų laukia šviesa?“, – kalbėjo popiežius.

Vėliau Šv. Petro aikštėje Pranciškus su palinkėjimu kreipėsi į čia negausiai susirinkusius žmones ir visą pasaulį.

„Mes turime pasistengti įžvengti ir naudą šioje sudėtingoje pandemijos situacijoje. Daugiau saiko, diskretiškumo, pagarbaus dėmesio ir pagalbos kaimynams. Kelios akimirkos maldos su šeima ir paprastumas. Šie dalykai gali labai mums padėti“, – pridūrė šventasis tėvas.

REKLAMA

Pirmąjį advento sekmadienį prasideda rimties ir pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis. Tradiciškai šiuo laikotarpiu pasninkaujama, atsisakoma linksmybių, skiriama daugiau dėmesio šeimai. Lietuvoje nuo seno tikėta, kad iki Kūčių reikia grąžinti visas skolas, išspręsti kilusius pykčius, apsikuopti namus. Na, o nauja šio laikotarpio tradicija – advento kalendorius mažiesiems, kuriame kiekvieną dieną galima rasti šokolado gabaliuką ar smulkią dovanėlę.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų