Lukašenka: susitarta dėl 1 mlrd. dolerių skolos Rusijai grąžinimo atidėjimo

Rusija leido Baltarusijai atidėti šiais metais numatytą skolos grąžinimą 1 mlrd. JAV dolerių suma, pareiškė Baltarusijos prezidentas.

V. Putinas ir A. Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

„Sutarėme su Rusija, kad šiais metais nemokėsime jai milijardo dolerių – skolos grąžinimas atidėtas. Mes iš jų pasiskolinome 500 mln. dolerių per Eurazijos banką. Maniau, kad paremsime mašinų gamybą ir kitus sektorius. Nieko panašaus, visus penkis šimtus milijonų aš kol kas laikau ir finansuoju žmonių gydymą nuo koronaviruso“, – Aliaksandrą Lukašenką cituoja jo spaudos tarnyba.

Atidėjimo termino jis nenurodė.

Anot A. Lukašenkos, „žmonių sveikata – svarbiausia, ir to neišvengsi. Todėl kažkur reikia kantrybės, sukandus dantis – kiti metai bus labai sunkūs“.

Kaip jau buvo skelbta Rusijos kontroliuojamas Eurazijos plėtros bankas pervedė Baltarusijai 500 mln. JAV dolerių.

Ši paskola yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino prieš du mėnesius pažadėtos 1,5 mlrd. JAV dolerių vertės finansinės pagalbos Baltarusijai dalis.

Rusijos finansų ministerija skelbė, jog šį finansinės paramos paketą sudarys dvi dalys – 1 mlrd. dolerių lygiomis dalimis šiemet ir kitąmet išmokės tiesiogiai Rusija savo nacionaline valiuta, o 0,5 mlrd. dolerių JAV valiuta Baltarusija gaus iš EAPB.

A. Lukašenka anksčiau tvirtino, jog jo šaliai būtina pritraukti iš Rusijos paskolą senų įsiskolinimų refinansavimui 2021 metais.

Baltarusijos skolinių įsipareigojimų Rusijai išmokos kitąmet sudarys 0,6 mlrd. dolerių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų