Graikija sugalvojo, kaip užsidirbti pandemijos metu

Graikijos valdžia sugalvojo būdą, kaip pagerinti savo šalies ekonomikos būklę ir užsidirbti koronaviruso pandemijos metu, dėl kurios darbuotojams visame pasaulyje tenka daugiau dirbti nuotoliniu būdu. 

Kova su pandemija Graikijoje (nuotr. SCANPIX)

CNBC skelbia, kad Graikija pasiūlė visiems tiems, kurie taps šios šalies mokesčių rezidentais, sulauks 50 proc. mokestinės nuolaidos. 

Vyriausybės atstovas finansų klausimais Alexas Patelis paaiškino, kad darbuotojai, kuriuos jis pavadino „skaitmeniniais migrantais“, gali atvykti patys arba gali perkelti savo bendroves į Graikijos mokestinę zoną. Nuolaida bus taikoma iki septynerių metų, pasinaudoti ja bus galima nuo 2021-ųjų.

Tapti mokestiniu rezidentu – privaloma sąlyga. Taip pat privaloma sąlyga: iš pastarųjų aštuonerių metų septynerius paramos gavėjas neturėjo būti registruotas Graikijoje mokesčių mokėtoju. Apie kokius nors apribojimus veiklos ar pelno atžvilgiu nėra kalbama.

Įstatymų projektą numatoma priimti iki šių metų pabaigos. Jo dėka valdžia tikisi ne tik pritraukti specialistų į šalį, tačiau ir susigrąžinti bent dalį iš tų 800 tūkst. graikų, kurie daugelį metų trunkančios finansų krizės metu paliko šalį. 

Graikija per pastaruosius tuziną metų išgyveno vieną didžiausių „protų nutekėjimo“ iššūkį Europos Sąjungoje, tačiau pastarieji du metai jau rodė ekonomikos atsigavimo ženklus. Pandemija pristabdė šį procesą.

REKLAMA

Europos Komisija prognozuoja, kad Graikija šiais metais neteks 9 proc. savo BVP, o nedarbo lygis pasieks 18 proc. – daugiau nei bet kurioje kitoje euro zonos šalyje. 

Azijos šalys rudenį su nauja pandemijos banga tvarkosi daug geriau už likusį pasaulį. Pagrindine to priežastimi laikoma griežta koronaviruso atvejų sekimo sistema, karantinas ir masinis visų testavimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų