Aleksijevič išvyko iš Baltarusijos: padėjėja paaiškino priežastį

Nobelio premijos laureatė ir Baltarusijos koordinacijos tarybos prezidiumo narė Svetlana Aleksijevič ankstyvą pirmadienio rytą išskrido į Vokietiją. Tačiau jos išvykimas nėra susijęs su šalyje vykstančiu Koordinacinės tarybos persekiojimu, tut.by pasakojo rašytojos padėjėja Tatjana Tiurina.

Pasak atstovės, S. Aleksijevič išvyko asmeniniais reikalais. „Ji turi suplanuotų susitikimų, knygų mugė Švedijoje, Sicilijoje jai įteiks apdovanojimą“, – cituojama T. Tiurina. 

Ji patikino, kad tai niekaip nesusiję su valdžios vykdomu Koordinacinės tarybos narių persekiojimu. „<…> Ji išvyko dėl savo asmeninių ir literatūrinių reikalų. Tai jos normalus gyvenimas, ji paprasčiausiai negalėjo išvažiuoti dėl savijautos. Kada grįš? Viskas priklauso nuo to, kaip čia įvykiai vystysis ir nuo jos savijautos“, – aiškino padėjėja. 

Rugpjūčio 20-ąją Baltarusijos prokūratūra paskelbė, kad Koordinacinės tarybos įkūrimas ir veikla yra skirtos užgrobti valdžią, o taip pat kelia grėsmę Baltarusijos nacionaliniam saugumui. 

Iš septynių Koordinacinės tarybos narių penkis buvo arba sulaikyti, arba prievarta išvežti iš šalies. Laisvėje liko tik Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič ir Minsko traktorių gamyklos atstovas Sergejus Dylevskis.

Aleksijevič saugojo ir diplomatai

Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Jų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994-ųjų šalį valdantis prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

REKLAMA

Koordinacinė taryba buvo įsteigta siekiant užtikrinti taikų valdžios perdavimą, pagrindinei opozicijos kandidatei Sviatlanai Cichanouskajai nepripažinus A. Lukašenkos perrinkimo šeštai kadencijai.

Į Koordinacinės tarybos prezidiumą įėjo S. Aleksijevič, tarptautinio tarpininkavimo paslaugų bendrovės įkūrėja Lilija Vlasava, Minsko traktorių bendrovės (MTZ) streiko komiteto pirmininkas Siarhejus Dylevskis, teisininkas Maksimas Znakas, S. Cichanouskajos patikėtinė Volha Kavalkova, prie rinkimų neprileisto kandidato Viktaro Babarykos štabo koordinatorė Maryja Kalesnikava ir buvęs Jankos Kupalos nacionalinio akademinio teatro direktorius Pavelas Latuška.

A. Lukašenkos vyriausybė Koordinacinę tarybą kaltina antikonstituciniais veiksmais ir dėl jų iškėlė bylą, numatančią iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Lig šiol visi Tarybos nariai, išskyrus S. Aleksijevič, yra sulaikyti arba pasitraukė į užsienį.

Anksčiau šį mėnesį buvo pranešta, kad nežinomi asmenys bando patekti į S. Aleksijevič butą. Siekdami apsaugoti rašytoją nuo galimo sulaikymo, pas ją atvyko Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių diplomatai. 

Dar rugpjūčio pabaigoje Aleksandras Lukašenka pagrasino surengti Lenkijai ir Baltijos šalims krovinių pervežimų blokadą – kaip atsaką už sankcijas 30 Baltarusijos valdininkų, įskaitant ir patį Baltarusijos prezidentą. Pirmiausiai jis žadėjo atsisakyti Klaipėdos paslaugų, baltarusiškos produkcijos eksportą perkeliant į Rusijos uostus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų