Nėščios moters sulaikymo Baltarusijoje vaizdai sukrėtė tai mačiusius

Baltarusijoje vykstančių protestų metu milicija žiauriai sulaiko ne tik pačius dalyvius, bet ir atsitiktinius praeivius. Tačiau vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip grubiai į autobusą tempiama akivaizdžiai nėščia moteris, pribloškė daugelį. Smogikai nesustojo net ir tuomet, kai ji pradėjo šaukti, kad yra nėščia. 

Vaizdo įraše, kuris išplito socialiniuose tinkluose, užfiksuota Veronika tut.by pasakojo, kad yra 31-ą savaitę nėščia. Matyti, kaip prie ją sulaikiusio OMON pareigūno pribėga dar keli, įskaitant moterį ir visi kartu tempia Veroniką į autobusą. 

Baltarusijos žiniasklaidai ji pasakojo, kad į gatvę išėjo norėdama „taikiai atstovėti savo balsą“, ir dabar jau nerimauja, kad jos šeima dėl to nesulauktų represijų – Veronika turi dar vieną vaiką, kuris tėvų dalyvavimo protesto akcijoje metu buvo pas giminaičius. 

„Žinote, dabar tokia situacija… Mano manymu, šalyje vyksta kažkas tolimo nuo normalios teisinės valstybės… Neaišku, kokios gali būti pasekmės. Nors aš nieko neteisėto ir blogo nedariau – paprasčiausiai taikiai ir saugiai ėjau šaligatviu su kitais žmonėmis. Aš tokiu būdu gyniau savo balsą, kurį atidaviau rinkimuose. Aš nešaukiau, prieš nieką rankos nekėliau. Apskritai – man Konstitucija suteikė teisę taikiems susirinkimams“, – aiškino Veronika. 

Šią savaitę Grodne į taikų protestą susirinko apie 500 žmonių. Kuomet ant šaligatvio pasirodė jėgos struktūrų atstovai, Veronika išėjo į gatvę, kur ir buvo sulaikyta. 

REKLAMA

„Aš labai pergyvenau dėl vyro, sakiau jam, kad bėgtų, nes dėl savęs man kažkaip nebuvo baisu, o štai vyrus sulaiko pakankamai žiauriai. Jis kažkuriuo metu spėjo nueiti – ir jo nesulaikė“, – pasakojo Veronika. 

Moterį sulaikė ir pasodino į milicijos autobusą. Su ja kartu sėdėjo dar trys moterys. Pasak merginos, jos pradėjo stuksenti į sienas ir šaukti, kad kartu yra nėščia moteris, kuriai trūksta oro. Tuomet Veroniką persodino į celę, kurioje ji buvo viena. 

„Pravažiavome mes labai nedaug, apie 50 metrų. Prie manęs priėjo OMON pareigūnas, paklausė, ar yra automobilyje mano daiktai. Aš norėjau pasiimti savo vėliavą, tačiau man neatidavė. Milicininkas pasakė, kad galiu išeiti. Aš išėjau. Dar po kažkiek laiko susiradau vyrą. Dabar jau esu namuose“, – tut.by pasakojo Veronika. 

Mergina pasakojo, kad iki šiol dar nebuvo susidūrusi su tuo, kaip OMON sulaiko žmones, todėl jai tai buvo šokas. Ji taip pat patvirtino, kad jaučiasi „normaliai“.

Daužė veidu į asfaltą, visas kūnas nusėtas mėlynėmis – jaunas baltarusis, susidūręs su savo šalies milicijos žiaurumu, teisėsaugoje užtarimo sulaukti nesitiki. Jam buvo pasakyta, kad „vargu ar yra prasmės kreiptis“.


Rašyti komentarą...
A
Anti-vatnikas
2020-09-22 14:54:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar vienas jibanas rusu trolis...pisk laukais asile
Atsakyti
-1

A
Anti-vatnikas
2020-09-22 14:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
nixuja ne tas pats asilo galva...tu skiri demokratine respublika nuo diktaturines? ne??? eik pasiskaityk knygu, anot drocines prie pc...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų