„Mylimosios neatiduoda“: Baskovas ir Kirkorovas – diktatorių palaikančiame klipe

Filipas Kirkorovas, Nikolajus Baskovas, Aleksandras Buinovas ir kiti rusų atlikėjai įrašė A. Lukašenkos palaikymo vaizdo klipą. Vaizdo įrašas paviešintas vienos baltarusių grupės „YouTube“ paskyroje. Patys atlikėjai tikina jokiose palaikymo akcijose nedalyvavę, o dainuoti sutiko, nes „paprašė įrašyti gerą dainą“.

Kartu su šiais atlikėjais grupės „Aura“ paviešintame klipe pasirodė ir kiti rusų atlikėjai: Anita Coj, Denisas Maidanovas, Diana Gruckaja, Vladimiras Gromovas ir Natalija Moskvina. Klipe filmavosi ir baltarusių muzikantai – Ruslanas Alechno, Anatolis Jarmolenka, „Aura“, „Žanet“, Irina Dorofejevas, Aleksandras Soloducha, Aliona Lanskaja, „Belorusy“ ir seserys Gruzdevos.

Autorius pripažino – klipas skirtas palaikyti A. Lukašenką

A. Lukašenka klipe tiesiogiai nėra minimas, tačiau dainos žodžiais „mylimosios neatiduoda“ jis užbaigė savo pagrindinę prezidentinės kampanijos kalbą. 

„Už mūsų Baltarusija – švari ir šviesi, sąžininga ir graži, darbšti, šiek tiek naivi ir vos vos pažeidžiama. Tačiau ji yra mūsų, ji mylima, o mylimosios neatiduoda“, – „tjournal“ cituojamas baltarusių diktatorius.

Dainos „Mylimosios neatiduoda“ autorius Jevgenijus Oleinikas televizijai RBK pasakojo, kad ji buvo sukurta palaikyti dabartinį Baltarusijos prezidentą A. Lukašenką. 

„Aš ir mano sutuoktinė Julija Bykova – mes gana žinomi baltarusių autoriai, mūsų pozicija, kaip ir daugelio baltarusių, yra ta, kad mes palaikome dabartinį prezidentą, tačiau visiškai neslepia, – pasisakom už permainas, kaip galim“, – aiškino autorius. A. Lukašenką jis vadino „stabilumo ir taikos garantu“. 

REKLAMA

Dainos autoriaus teigimu, už šį atlikimą nei jis, nei kiti muzikantai negavo jokio atlygio. 

Atlikėjų atstovai kratosi atsakomybės

Vėliau paaiškėjo, kad nei F. Kirkorovas, nei A. Buinovas „nežinojo“, kad dalyvauja politinėje reklamoje. Portalui „Otkrytaja media“ šių atlikėjų atstovai pasakojo, kad A. Lukašenkos ir jo režimo palaikymo vaizdo įrašuose nedalyvavo. 

F. Kirkorovo atstovė spaudai tikino, kad „jokios dainos Lukašenkos palaikymui atlikėjas neįrašinėjo“.

A. Buinovo atstovė pareiškė, kad atlikėjui paprasčiausiai pasiūlė „įrašyti gerą dainą, pasakė, kad jau sutiko Kirkorovas ir Baskovas“. A. Buinovas taip pat nežinojo, kad dainoje yra naudojama A. Lukašenkos citata. 

N. Baskovas savo „Instagram“ paskyroje paviešino „netikros paskyros“ įrašą, kuriame yra išsakyta parama A. Lukašenkai, ir piktinosi, kad Rusijos bei Baltarusijos žurnalistai cituoja „neaišku ką“. Tačiau šis atlikėjas, kartu su kitais rusų muzikantais, neseniai lankėsi valdžios suorganizuotame „koncerte moterims“ Minske, kurio metu kalbą sakė ir A. Lukašenka. 

Socialiniuose tinkluose šis vaizdo klipas sukėlė milžinišką pasipiktinimo bangą – žmonės kritikavo rusų muzikantus, kurie sutiko dalyvauti tokiame projekte. Grupės „Aura“ „Youtube“ kanalo administratoriams dėl negatyvių pasisakymų srauto galimybę komentuoti po vaizdo įrašu teko išjungti. 

Baltarusijoje jau daugiau nei mėnesį vyksta gatvių protestai, kurių metu jėgos struktūrų atstovai brutaliai susidoroja su rinkimų rezultatų falsifikavimu nesutinkančiais asmenimis.


Rašyti komentarą...
G
Gedas
2020-09-21 14:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę!
Atsakyti
0

P
Petras
2020-09-21 15:17:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Demokratijos gyneju pasaulyje kitokia nuomone negali egzistuoti
Atsakyti
0

t
tadas
2020-09-21 16:14:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
iš tiesų graži daina, patriotiška, tai kodėl gi nesudainuot, o čia iškart puola kad palaiko, Lukašenka. norėčiau pažiūrėti kada mūsų atlikėjai sukurtų kažką patriotiško, kad net užsienio žvaigždės norėtų sudainuot.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų