Indonezijoje į jūrą paleido tūkstančius vėžliukų: reginį stebėjo šimtai žmonių

Idonezijos gamtosaugininkai padėjo saugiai išsiristi tūkstančiams vėžliukų, o dabar paleidžia į plačiuosius vandenis. Į delną telpantys vėžliukai savo didžiąją gyvenimo kelionę pradeda Indonezijos Balio saloje.

Paplūdimyje išlydėti juos į savarankišką gyvenimą jūroje susirinko ir minia žmonių, kurie padeda vietiniams aplinkosaugininkams į vandenyną paleisti net 10 tūkst. jūrinių vėžliukų.

Tai ne tik smagi šventė, bet ir pamoka čia susirinkusiems žmonėms, kaip svarbu saugoti gamtą.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Indonezijoje į jūrą paleido tūkstančius vėžliukų

„Jaučiuosi nuostabiai. Smagu matyti, kaip visi šie vėžliukai paleidžiami į laisvę. Tikimės, kad dauguma jų išgyvens“, – džiaugėsi savanorė iš JAV Jessica Lieberman.

Visi šie mažyliai išsirito ne natūraliai paplūdimiuose, o prižiūrimi aplinkosaugininkų. Pastariesiems teko iš paplūdimių išnešti vėžliukų kiaušinius, kol jų nesusirinko brakonieriai.

„Šie mažyliai yra ridlėjos. Tai vėžlių rūšis, dažnai randama čia – Balio pietuose. Pavyko juos išgelbėti ir suburti į vieną vietą. Tikimės, kad pavyks išperinti ir dar daugiau vėžlių, ir paleisti juos į vandenyną“, – teigė gamtosaugininkas Flavianus Erwin Putranto.

Ridlėjos, kaip ir dauguma kitų jūrinių vėžlių rūšių – nykstantys. Ir ne tik dėl brakonierių – vėžliai pakliūva ir į žvejų paliktus tinklus, ir vis mažėja vietų, kur jie gali saugiai iškasti lizdą ir padėti kiaušinius.

Ridlėja, beje, yra mažiausias jūrinių vėžlių šeimos atstovas. Užaugę šie vėžliukai svers iki 50 kg ir gali būti iki 70 centimetrų ilgio. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų