Putinas pateikė savo variantą: į premjero postą siūlo Mišustiną

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasiūlė Valstybės Dūmai apsvarstyti Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko postą, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Michailas Mišustinas ir Vladimiras Putinas (nuotr. Scanpix)

Pasiūlymas paskirti premjeru 53-ejų M. Mišustiną, palyginti menkai žinomą veikėją, nuo 2010 metų vadovaujantį mokesčių tarnybai, pasirodė po netikėto ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo atsistatydinimo, V. Putinui pristačius virtinę konstitucinių reformų.

„Prezidentas Vladimiras Putinas surengė darbo susitikimą su Michailu Mišustinu ir pasiūlė jam užimti vyriausybės vadovo postą. Gavęs sutikimą, jis pateikė M. Mišustino kandidatūrą į premjero postą Valstybės Dūmos svarstymui“, – nurodoma pranešime.

Valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ parlamentinei frakcijai vadovaujantis Sergejus Neverovas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad M. Mišustino kandidatūra bus apsvarstyta jau ketvirtadienio rytą. Vėliau tądien Valstybės Dūma planuoja surengti balsavimą dėl jo patvirtinimo.

M. Mišustinas praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje dirbo informacinių technologijų srityje, o 1998-aisiais pradėjo karjerą Federalinėje mokesčių tarnyboje.

Nuo 2008-ųjų iki 2010-ųjų, kai buvo paskirtas tarnybos vadovu, jis vadovavo investicijų grupei UFG.

Anksčiau trečiadienį V. Putino susitikime su vyriausybės nariais premjeras D. Medvedevas įteikė atsistatydinimo prašymą prezidentui.

V. Putinui savo metiniame kreipimesi į įstatymų leidėjus paskelbus apie pluoštą numatomų konstitucinių reformų, vyriausybės vadovas pareiškė, kad jas įgyvendinus pasikeis ne tik virtinė konstitucijos straipsnių, bet ir vykdomosios, įstatymų leidžiamosios ir teismų valdžių pusiausvyra.

V. Putinas padėkojo ministrų kabinetui už atliktą darbą ir paprašė vyriausybės tęsti darbą, kol bus suformuotas naujas ministrų kabinetas.

Jis paskelbė ketinantis sukurti RF Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigybę ir pasiūlyti ją D. Medvedevui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų