Rusijos pramogų pasaulio žvaigždė ir valstybinio „Pirmojo kanalo“ televizijos laidų vedėjas Maksimas Galkinas viename iš savo pasirodymų prabilo apie cenzūrą valstybinėje televizijoje ir apie tai, kad sovietiniai laikai grįžo į televiziją „blogiausiu įmanomu pavidalu“. Jis pažymėjo, kad kanalo vadovybė duoda konkrečius nurodymus dėl to, kas turi patekti į eterį, o apie ką kalbėti negalima.

Galkinas pratrūko: į Rusiją grįžo sovietiniai laikai (nuotr. YouTube)

Galkinas pratrūko: į Rusiją grįžo sovietiniai laikai (nuotr. YouTube)

M. Galkinas savo humoristinio pasirodymo Novosibirske metu pajuokavo apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kuriam „nuo savo liaudies bambėjimo darosi nuobodu, nes jis mintyse ruošiasi Marsą užkariauti“. 

Vaizdo įrašas iš spalio 2-ąją vykusio pasirodymo Rusijoje sukėlė milžinišką rezonansą žiniasklaidoje tik pastarosiomis dienomis. 

M. Galkinas susirinkusiems žiūrovams pasakojo, kad Rusijos valstybinėje televizijoje nesuvokiamai daug eterio yra skiriama Ukrainai.

„Mums pasakoja apie Ukrainą. Mums visą laiką pasakoja apie Ukrainą. Mane tai jau užkniso – aš gi ne Ukrainoje gyvenu. Ko jūs man apie ją visą laiką pasakojate? Jūs apie mus pasakokite. Toks jausmas, kad pas mus viskas jau tvarkoje ir liko štai tik ukrainiečiams padėti“, – koncerte pareiškė M. Galkinas.

REKLAMA

Jis kalbėjo ir apie ypatingą laidos „Vremia pokažet“ („Laikas parodys“, ved. Artiomas Šeininas) vaidmenį šioje „ukrainietiškoje pagalboje“. Šios laidos vedėjas yra pasižymėjęs savo agresyviu iš šokiruojančiu elgesiu filmavimo metu.

„Labiausiai tai ta programa „Vremia Pokažet“ „Pirmajame kanale“. Artiomas Šeininas surenka tuos ekspertus – vienas iš Lenkijos, kitas iš Vokietijos. Kankiniai sėdi tokie, o jis periodiškai paklausia: „Na, o ką pasakys mums ekspertas iš Lenkijos?“ – „Mes Lenkijoje manome, kad...“. „Taip, aš tau tuoj, kaip duosiu… Keliu kaip spirsiu!“… Aš kitą dieną įsijungiu, o jis ir vėl ten sėdi – tas iš Lenkijos. Ir ta pati, aišku, daina… Pas mus televizijos požiūriu sovietų laikai grįžo, blogiausia to žodžio prasme. Nes mums neduoda laiko apmąstyti, mums iškart sukramto ir pasako: „Štai – šitie priešai, tas – toks, o jūs – ten, šitie – ten“. Mes patys kaip ekspertai iš Lenkijos – sėdim ir bijom, kad mums dabar keliu per žandikaulį užvoš“, – kalbėjo M. Galkinas.

„Tačiau, iš esmės, bent jau koncertuose galima kalbėti tai, ką nori. Aš todėl ir nesiprašau tų apdovanojimų visų… Na, todėl, kad taip yra galimybė juos visus apš…, na, ta prasme, jūs supratote… Kitaip, tu kaip ir priklausomas nuo to“, – prisipažino M. Galkinas. 

Jis Putiną per dantį traukė ir dėl to, kad jis Rusijos prezidentu buvo ne vieną kadenciją:

„Anksčiau daugiau pas mus rodė politinio humoro. Dabar turime cenzūrą, ne viską galima sakyti iš televizoriaus ekrano. Tačiau aš juos suprantu, – suprantate, padėtis pas mus tokia, sudėtinga… Tačiau kada pas mus viskas paprasta buvo? Aišku, Vladimiras Vladimirovičius malačius, jau 20 metų valdžioje, jis ir Brežnevą aplenkė. Aišku, jis geriau už mus supranta, nes jau seniai taip. Aišku, nuobodu jam su tais pasauliniais lyderiais – naivūs žmonės, keičiasi kas ketverius metus… Be Angelos Merkel – apie ją vokiečiai pamiršo, ji taip ir sėdi… Pas mus jau gimė visa karta žmonių, gimė, gavo išsilavinimą, ir patys jau prigimdė: ir visa tai vyko valdant Putinui, jie net nežino, kad būna kitas prezidentas, jie galvoja, kad pačios pareigos vadinasi „Putinas“. „Putinas“ – tai pareigos, ir „Putinu“ gali būti tik Putinas. Na ir teisingai. Mūsų liaudį, iš esmės, visada traukė prie caro. Mums niekada iš šios vergijos neišlipti: prie caro buvo caras, prie komunistų buvo gensekas, taip pat caras, kažkiek pasimėtėm prie Jelcino, ir vėl gavom eilinį carą. Tai yra, čia viskas normalu. (Kreipdamasis į žiūrovą) Nefilmuokite, neklijuokite man bylos! Man dar į Maskvą grįžti. Na, iš tiesų, nefilmuokite, prašau. Na, ne dėl to, aišku, paprasčiausiai į „YouTube“ įkelia, o vėliau man toliau reikia miestuose skelbti (savo programą), o jie man: „O mes ir tai matėme, ir tai girdėjome.“

REKLAMA

M. Galkinas Putiną pašiepė ir daugiau.

„Trumpiau kalbant, pas jį (Putiną) tokia patirtis! Jis jau žino, kaip kelius nutiesti, ir ko pensininkams galėtų prireikti… Jis viską suvokia. Jis net žino, kur gandrams kiaušinius dėti. Patys gandrai to nežinojo. O jis nepatingėjo – persirengė gandru, sėdo į kažkokį drandaletą, asmeniškai išskrido… Gandrai sako: „Alfa patinas skrenda, mes – paskui jį“. Jis jiems ir sako: „Štai čia… Čia – Diatlovo perėja, čia – strateginės raketos, o štai čia ir dėsim“. Ir padėjo, patikėjo“, – cituojamas M. Galkino pasirodymo momentas. 

„Štai, jeigu mūsų Putinas nors kartą išeitų į debatus, tačiau jis juk neina, jam nusibodo viskas, štai jeigu jis eitų į debatus nors ir pats prieš save: iš kairės tribūnos pasakė, vėliau perbėgo į dešinę – pats sau paprieštaravo, perbėgo į kairę – iš tiesų tai, taip ir taip… O tarp jų Mao Zedongo kostiume Solovjovas stovi – tai vienam Putinui nusišypso, tai kitą pagiria… Tai būtų šou!“, – pasakojo žiūrovams M. Galkinas. 

„O Putinui ir pačiam nuobodu su mumis, – pažymi parodijų meistras. – Mes nuobodūs, pas mus problemos, pensijos ne tos. Ten kažką ne taip padarė, ten ne taip. O jis kitu mastu (galvoja), jis jau mintimis Marsą užkariauja. O čia mes: „O kaip mums toliau gyventi?“. Kentėkite, veržkite diržus. Visi veržiasi: kas – ant juosmens, kas – ant kaklo… Laukiam, nes jis visai kituose išmatavimuose valdo. Ir tie opozicionieriai jo netenkina. Na, Navalnas, kokia jis „opozicija“? Visą laiką sėdi. Jo net nesimato. O tie trys opozicionieriai, kurie yra oficiali valdžios opozicija, štai tie trys žmonės… jie juk Putinui dar nuo Jelcino atiteko. Žirinovskis išvis kaip grafas Drakula: jį kas penkerius metus pažadina, jis iš karsto išlipa, mus pamato, šaukia kažką… Ir ant ko seilės užtykšta, tie 6 proc. ir eina už jį balsuoti, taip ir neatgaudami sąmonės. O rinkimai baigiasi, Žirinovskio išvis nesimato...“. 

REKLAMA

Kolegos iš valstybinių televizijų puolė neigti cenzūros faktą

Humoristo ir parodijų meistro Maksimo Galkino žodžius puolė neigti pagrindiniai valstybinių televizijų propagandininkai: televizijos laidų vedėjai Artiomas Šeininas, Dmitrijus Kiseliovas ir Vladimiras Solovjovas. 

„Gal jį kažkas ir cenzūruoja, aš to nežinau, – pareiškė D. Kiseliovas. – Man tai keistai skamba. Cenzūra interneto laikais neįmanoma, o ir kenksminga… Čia kvailystė kažkokia“. 

Pasak D. Kiseliovo, „apie Ukrainą valstybinės televizijos pasakoja dėl žiūrovų pageidavimo“.

„Kuomet kalbam apie Ukrainą, reitingai auga. Žiūrovų poreikis Ukrainai yra, jis pamatuojamas. Kažką užkniso – turi teisę tai pasakyti. Rusija – pasaulio čempionė pagal žodžio laisvę. Pas mus jūs galite bet ką malti eteryje, nei tradicijomis apribota, nei politiniu korektiškumu. Visiškai niekuo. Todėl kalbėti apie kažkokią cenzūrą – keista. Visur pasaulyje žurnalisto žodžio laisvė – pasirinkti sau vyr. redaktorių. Ar redakcijas, kurių politika tau yra tinkama. Ir pas mus toks pasirinkimas yra, turime milžinišką žiniasklaidos priemonių diapazoną. Taigi, rinktis galima. Jeigu kažkas kažką spaudžia vienoje vietoje, tai kitur to nedarys“, – „Newsru“ cituojamas D. Kiseliovas. 

Televizijos laidų vedėjas V. Pozneris sutiko su M. Galkinu, pažymėjęs, kad Rusijos televizijose yra daug didesnė problema už naujienų apie Ukrainą kiekį – tai įvykių pateikimas tokiu būdu, kad žiūrovas būtų įtikintas tuo, kas yra gerai, o kas blogai, ir tai yra didžiulė problema. Pasak V. Poznerio, vykdoma ne informacijos sklaida, o dezinformacija. 

REKLAMA

Ir jos tikslas – „sukurti, o vėliau valdyti visuomenės nuomonę“, pareiškė V. Pozneris interviu RBK.

Rusija ir Vakarai ruošia tam tikrą taikos susitarimo „paktą“. Vienas iš esminių reikalavimų – V. Putino pasitraukimas iš valdžios, įsitikinęs Rusijos politologas Stanislavas Belkovskis. 

Dangutė
2019-11-11 16:24:01
Iš kur vyrukas drąsos įgavo, ten Putiną tik garbinti galima. Šaunuolis!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nuomonė 2019-11-24 04:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kremliaus gangsteriams Galkindas yra nepavojingas žydas..   ATSAKYTI
Irina 2019-11-12 23:58:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na Galkinas dave, net negaliu patiket!
Visi bijo, sliauzioja, pataikunai.
Diktatorius Putinas, visi bijo, kaip robotai ploja po prezidento kalbos.
Tik didmiesciuos gerai, o uz didmiesciu niscita. Uz tuos rublius nieko nenupirksi, per 20 metu miekas nepasikeite.    ATSAKYTI
Dasa 2019-11-12 12:16:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Nebūtų putino jankiai jau senei Rusija isvoge būtų. Kaip jelcino laikais. Šaunuolis putinas. Litvoi tokio prezidento reikia. One pampersiniu klaunu   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-11-12 14:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ką ten jankiai. Rusijoje savų vagių pakanka.  
Roberto 2019-11-12 14:43:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai varyk į savo Rusija jei ten taip gerai,o ne lok matriona
  
Jo 2019-11-12 21:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei tamstai putinas gerai,tai prasom su visu lizdu i putino karalyste. Ot kaip bus puiku,juk prie putino visi auksinem karietom vazineja,nieko netruksta ir dirbt nereikia. Dasenkai ir miske tarp mesku putino panoseje auksinis gyvenimas butu  
Patriotas 2019-11-12 11:51:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nu jūs ir daunai!   ATSAKYTI
valdas 2019-11-11 22:58:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prisijuokiau iki soties    ATSAKYTI
Jo 2019-11-11 20:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra ir Rusijoj protingų zmoniu... cia tik Rusų caras valdo   ATSAKYTI
nu jo 2019-11-11 19:36:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
geras straipsnis, tikiuosi, ne paskutinis   ATSAKYTI
Pyyyiiskovas 2019-11-11 18:20:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nu va, prasau Galkinas pasake tai kas ir siaip visiem mastantiems buvo aisku, o ka galite pasakyti jus, mano mieli vatiniai draugai is piterio?    ATSAKYTI
Aha 2019-11-11 20:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei toks Galkinas prabilo, reiškia Rusijoje artėja perversmas.  
Ivan ivanavicius 2019-11-11 17:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O chuilo, pasirodo tikras chuilo   ATSAKYTI
As 2019-11-11 16:50:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Saunuolis,drasuolis,dauguma rus pileciu tokios nuomones.   ATSAKYTI
Pranas 2019-11-11 21:30:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ŠAUNUOLIS!!!!!!  
Dangutė 2019-11-11 16:24:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Iš kur vyrukas drąsos įgavo, ten Putiną tik garbinti galima. Šaunuolis!    ATSAKYTI

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
Sfinksas (nuotr. stop kadras)
Kviečiame susipažinti su neeiliniu katinu, sfinksu Amsterdamu. Nuo to laiko, kai internete paplito vaizdo įrašas, kuriame šis sėdi ir miega – jis spėjo užkariauti tūkstančių ...
Katinas ir kojotai (nuotr. stop kadras)
Kalifornijoje gyvenantis Maksas nustebo pamatęs nakties nuotykius savo kieme. Vyras išvydo, kaip aštuonių metų katinas kovoja net su trimis kojotais, kai šie įsiveržė į ...
Borisas Johnsonas (nuotr. SCANPIX)
Britų premjeras Borisas Johnsonas per pirmą oficialų savo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu perspėjo jį nekartoti 2018 metais įvykdytos cheminės atakos, ...
Kremlius ruošiasi rinkimams: bandys rusus vilioti „tankiųjų partija“ (nuotr. SCANPIX)
„World of Tanks“ gerbėjams kurs partiją
Grožėjimasis gamta virto kova už gyvybę: kilo panika, žmonės liko įkalinti (nuotr. stop kadras)
Indijoje, Himačal Pradešo valstijoje, turistai ir vietiniai gyventojai negalėjo patikėti savo akimis, kai važiuodami kalnų keliu tapo neįtikėtino incidento liudininkais. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų
DABAR RODOMA
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų
DABAR RODOMA
Tragiška sutuoktinių mirtis Kauno rajone: aiškėja lemtingo įvykio detalės
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų