Neįtikėtina: nauji robotai leis pajusti artimuosius, kurie – toli

O dabar kviečiame pamatyti robotą, kuris žada tapti geriausiu draugu visiems turintiems artimųjų ar draugų gyvenančių toli nuo jūsų. Būdamas bet kurioje pasaulio vietoje jis gali identiškai atkartoti šeimininko veido judesius perduoti balso žinutes ir net pamėgdžioti kūno judesius. Mokslininkai tikisi, kad netrukus robotas toli vienas nuo kito esantiems žmonėms leis pasijusti tarsi jie niekada nebuvo išsiskyrę.

Susipažinkite prieš jūsų akis toli nuo namų gyvenančių ir dirbančių žmonių gelbėtojas – robotas vardu Edgaras. Vienam iš jo kūrėjų užtenka nusišypsoti į kamerą ir, nors ir už tūkstančio kilometrų esančio roboto skaidrus ekranas primenantis veidas perduodą siunčiamą vaizdo signalą.

Su mikrofonais robotas taip pat gali perduoti ir žmogaus sakomus žodžius. Taigi net ir esant toli vienas nuo kito su šiuo robotu žmonės neva gali pasijusti tarsi būdami šalia. Tiesa, šešis metus prie Edgaro dirbantys Singapūro mokslininkai tuo apsiriboti neketina. Jau tobulina ir mechaninius roboto judesius, kurie gali sklandžiai pamėgdžioti jį valdantį žmogų.

„Tarkime, turite vaiką, kuris gyvena kitoje šalyje ir labai ilgisi jūsų gaminamo maisto. Šis robotas leistų per atstumą prie jo prisijungus vaiko namuose pagaminti jam mėgstamiausią patiekalą“, – sako roboto kūrėjas Wong Choon Yue.

Tiesa, ko kas tokį roboto-humanoido apkabinimą vargu ar galima prilyginti tikro žmogaus. Mokslininkai sutinka, kad prireiks dar nemažai pastangų, kad jis išties galėtų leisti pakeisti žmogišką bendravimą. Visgi, tobulėjant ryšio priemonėms ir vis daugiau žmonių keliaujant gyventi ir dirbti į svetimas šalis, jie tikisi, kad tokie robotai taps taps nepamainoma bendravimo priemone.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų