Internautai leipsta juokais: lietuviai atkurs LDK, kol pasaulis užsiėmęs „51-ąja zona“

Juokais išsakyta idėja užpulti JAV karinę bazę ir visiems laikams išaiškinti „Area 51“ paslaptį virto tikra manija internete, kuri privertė reaguoti net ir aukščiausią šios šalies kariuomenės vadovybę.

Pasaulis eina iš proto dėl ateivių JAV karinėje bazėje  (nuotr. SCANPIX)

2019-ųjų rugsėjo 20-ąją yra numatytas JAV karinės bazės – „51-os zonos“ („Area 51“) – šturmas. Ši karinė bazė jau pusšimtį metų garsėja kaip NSO slaptavietė ir vieta, kurioje JAV valdžia vykdo slaptu ateivių technologijų tyrimus.

Koks yra geriausias būdas išsiaiškinti teisybę? Feisbuke buvo nuspręsta, kad geriausias būdas – didžiule minia bėgti į objektą („juk visų neiššaudys“) ir asmeniškai įsitikinti, yra ten ateivių ar ne.

Savaime suprantama, tai tebuvo šmaikštus pajuokavimas, kurį „į eterį“ paleido mažai kam žinoma memų kūrėjų bendruomenė. Tačiau kiekvieną dieną situacija tampa vis mažiau kontroliuojama. „Šturmuoti“ karinę bazę jau pasiryžę daugiau nei 1,6 mln. feisbuko vartotojų.

Tai, kas iš pradžių atrodė kaip paauglių grupės juokelis, išsivystė į vieną iš didžiausių visų laikų interneto šių metų akcijų. Apie hipotetinį šturmą rašoma tokiame leidinyje kaip „The New York Times“, socialiniuose tinkluose yra kuriami realistinės tokio puolimo taktikos, o JAV kariuomenės atstovams tenka atsakinėti į klausimų dėl to, kaip žadama gintis nuo tokio puolimo.

Pagrindinis judėjimo stūmoklis – memai, kurie plinta kartu su šiuo reiškiniu. Dažniausiai yra remiamasi keliomis idėjomis, viena – kad realybėje vietoje milijono į šturmą ateina kelios dešimtys žmonių, antra – visų nuostabai Navadoje iš tiesų susirenka milžiniška minia žmonių, su kuria nebeaišku, ką daryti.

REKLAMA

Misija neįmanoma

Tikrai patikėjusius „milijono“ galimybėmis pralaužti karinės bazės gynybą idėja tenka nuvilti. Patys interneto vartotojai, įvertinę daugybę galimų tokio puolimo taktikos versijų, priėjo išvados, kad tai yra neįmanoma. Visų pirma, vargu ar kas nors turėtų įgūdžių genialiai suvaldyti tokį milžinišką žmonių srautą, todėl „pralaužti kaktomis“ taktika neduos jokio privalumo. Antra, „51-oji zona“, tikėtina, yra pastatyta taip, kad atlaikytų dar ne tokio galingumo puolimą ilgą laiką, o blogiausiu atveju galėtų „įsikasti giliai po žeme“.

Trečia, vargu ar valstybė ryžtųsi duoti įsakymą šaudyti į civilius, net jeigu tai ir reikštų paslapties apie ateivius išsaugojimą.

Jau nekalbant apie milžiniškus atstumus, sudėtingas gamtines sąlygas, kelis gynybos ruožus, šimtus karių ir kitų faktorių, kurie tokį šturmą verčia neįmanomu. Nepaisant to, JAV kariuomenės atstovai patvirtino, kad žino apie artėjantį šturmą ir tvirtina „esantys pasirengę bet kokiems svečiams“.

„51-oji zona“ yra JAV karinių oro pajėgų treniruočių vieta, ir mes niekam nepatartume bandyti patekti į teritoriją, kur mes apmokome savo specialistus. JAV karinės oro pajėgos visuomet pasirengusios apginti Ameriką“, – teigė JAV karinių oro pajėgų atstovė žiniasklaidai Laura McAndrews.

Vienos „Twitter“ vartotojos teigimu, smagiausia šioje situacijoje yra įsivaizduoti kaip kažkur Pentagone kažkas rimtais veidais turi aiškinti generolams kas per dalykas yra „Naruto Run“ (bėgimas pasilenkus į priekį).

Kai kurie leidiniai juokais išleido instrukcijas atvykėliams, kaip rugsėjį atsidurti Nevadoje ir kur ten apsistoti. Atrodo, kad tai nebuvo informacija veltui: „Little A’Le’Inn“ viešbučio, kuris yra įsikūręs netoli „51-osios zonos“ savininkė žiniasklaidai tvirtino, kad jos telefonas nenustoja skambėti ir visus domina galimybė apsistoti rugsėjo 20-ąją.

REKLAMA

Pasaulis eina iš proto dėl ateivių JAV karinėje bazėje  (nuotr. SCANPIX)


Rašyti komentarą...
L
LDK
2019-07-21 00:52:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu esi nesveikas Ruskiu subinlaizys,laizyk smirdancia skylia pupistu rusu,liolikai bolikai:)))))
Atsakyti
-3

n
nu jo
2019-07-21 17:37:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hriša šiandien gerai įkalęs, todėl ir nusikalba. TSRS - 2 ? - visiškas briedas, nudvėsusio asilo kvapas atbaidys visus, nebent musėms patiks. Apie ekonominę rosiejos liaudies padėtį : apie mirusius arba gerai, arba nieko...Sprendžiant iš rosiejos propagandinių kampanijų (laidų, filmų, paskaitų) ten ruošiama dirva naujam carui. Kur tas "strojus" nuvedė - daugelis žino. Žodžiu, anie vėl lips ant to paties grėblio, sėkmės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų