Jausmas, lyg į akis pripilta smėlio? Ragina pasitikrinti dėl ligos, kuri veda į aklumą

Pasaulyje glaukoma serga apie 79,6 milijonus 40–80 metų amžiaus žmonių ir net 50 proc. šios ligos atvejų yra nediagnozuoti. Kaip teigia Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė, pandemijos laikotarpiu problemos, susijusios su padidėjusiu krūviu regos organams, tik paūmėjo.

„Nuotolinis darbas ir laikas, praleidžiamas prie kompiuterių, mobiliųjų telefonų, televizorių ekranų yra tiesiogiai susiję su akies paviršiaus ligomis ir sausos akies sindromu“, – pastebi gydytoja oftalmologė.

Profesorė teigia, kad glaukoma sergama visą gyvenimą, o negydoma liga gali sukelti negrįžtamą aklumą. „Dėl jos prastėja ir bendra organizmo būklė: pacientams tris kartus dažniau nustatomos gretutinės širdies kraujagyslių, kepenų ligos, cukrinis diabetas ir skrandžio opos“, – sako prof. dr. I. Janulevičienė.

Pradinėse stadijose glaukoma dažniausiai nesukelia jokių nusiskundimų, bet net ir nejaučiant simptomų lėtai siaurėja akiplotis, darosi sunku orientuotis aplinkoje, nes matymas tampa tarsi „pro vamzdį“, rašoma klinikų pranešime spaudai.

„Pakitimai vystosi abiejose akyse, tačiau skirtingu greičiu, todėl žiūrint abiem akimis regėjimas atrodo nepakitęs, o pacientai net neįtaria, kad gali sirgti glaukoma“, – teigia gydytoja.

Dažniausiai regėjimo sutrikimai pasireiškia esant jau ligai toli pažengusiai. „Kas ketvirtas pacientas, besikreipiantis į akių ligų gydytoją skundžiasi akių perštėjimu, jos greičiau pavargsta žiūrint į kompiuterio ekraną ar televizorių, pradeda ašaroti. Kartais gali atsirasti jausmas, kad akys pripiltos smėlio“, – vardija profesorė.

Nors šie simptomai priskiriami sausos akies sindromui būdingiems nusiskundimams, jie gali tapti glaukomos diagnozės pradžia. Gydytojas oftalmologas, įvertinęs akių būklę, paskiria gydymą ir sudaro akių priežiūros planą. 

Pasak prof. dr. I. Janulevičienės, kuo anksčiau skiriamas gydymas, tuo didesnė tikimybė išvengti aklumo, todėl pajutus pirmuosius simptomas ragina nedelsti ir kreiptis į gydytojus.

REKLAMA

„Dažniausiai regėjimo sutrikimai pasireiškia esant jau ligai toli pažengusiai. Norint to išvengti akis reikėtų tikrintis bent kartą per metus, – pasakoja gydytoja oftalmologė. – Karantinas apribojo judėjimą, bet nesustabdė ligų progresavimo. Nors gyvenimo ritmas pasikeitė, akių ligų gydytojai pasirengę padėti regos problemų turintiems pacientams.“

Šių metų kovo 7–13 dienomis yra minima Pasaulinė glaukomos savaitė, kuria siekiama suteikti visuomenei kuo daugiau žinių apie šią klastingą ir aklumą sukeliančią ligą. Gydytojai oftalmologai ragina nedelsti ir reguliariai tikrintis akių būklę. Laiku diagnozavus ligą, galima išvengti aklumo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų