Žiemelis atvertė kortas – ambicingas krepšinio klubas Vilniuje jau pakeliui

Verslininkas Gediminas Žiemelis pirmą kartą viešai prabilo apie naujos krepšinio komandos kūrimą Vilniuje.

Su „Basketnews.lt“ žurnalistu Karoliu Tiškevičiumi bendravęs G. Žiemelis atskleidė, kad ekipa startuos ne anksčiau kaip 2022-2023 m. sezone ir turėtų ambicingą tikslą – žaidimą Eurolygoje, o tą planuotų pasiekti per 4-5 metus.

„Nematau kitos lygos, tik Eurolygą, – „BasketNews.lt podkaste“ kalbėjo Žiemelis. – Eurolygai reikia tvaraus biudžeto. Kaip jis galėtų pasireikšti? Pateiksiu du skaičius: Tel Avivo „Maccabi“ iš bilietų renka 10,5 mln. eurų, jų biudžetas yra 17 mln. „Žalgiris“ geriausiais laikais rinko 4,7 mln. eurų iš bilietų, jų biudžetas apie 10. 

Augant BVP, augant biudžetui, natūralu, kad mes tokiame mieste kaip Vilnius po 5-6 metų galėtume rinkti daugiau pinigų už bilietus. Vilnius galėtų tikėtis bent 70 proc. to, ką gauna „Maccabi“. Čia reikia visų faktorių: geros komandos, žvaigždžių, vietinio derbio, jaunų talentų ir t.t.“

Klubas startuotų su 5 mln. eurų biudžetu, kurį formuotų dalininkai ir krepšinio sirgaliai – būtų išplatintos akcijos. 0,01 proc. klubo dalių kainuotų 50 eurų.

Vėliau biudžetas būtų formuojamas iš bilietų pardavimo.

„Gerai nubraižius investicinę programą ir deklaravus, kad už 5-6 metų klubas iš akcininkų galės nebereikalauti lėšų, nes jų pinigai gerų klubo rezultatų dėka bus konvertuoti į pajamas iš bilietų. Tai galėtų tapti geru verslo modeliu. Tai reikia paversti investicija, o ne parama. Tik akcijų modelis būtų tvarus.“, – „Basketnews.lt“ sakė G. Žiemelis.

Verslininkas taip pat teigė nenorėjęs kurti antros komandos Vilniuje, bet iš „Ryto“ savininkų nesulaukė jokių pasiūlymų bendradarbiauti.

Jis atmetė ir vilniečių paskleistus gandus, neva G. Žiemelio komanda žaistų rusų VTB lygoje.

„Kaip tai atrodytų visuomenėje?“, – retoriškai klausė jis.


Rašyti komentarą...
T
Turbina
2021-01-27 17:40:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku 100%
Atsakyti
0

V
Vln
2021-01-27 22:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reiketu tau skristi atgal i kosmosa is kurio atskridai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų