24
„Žalgiris“ – „Gran Canaria“ akimirkos     (Fotodiena/Eitvydas Kinaitis)

Kauno „Žalgirio“ (10/15) komanda ketvirtadienio vakarą iškovojo lengviausią pergalę ir sukūrė efektingiausią vakarą  šiame Eurolygos sezone. Nuo pat pirmosios sekundės Kaune dominavę žalgiriečiai sumindė turnyro autsaiderius ir išsaugojo viltis pakovoti dėl vietos ketvirtfinalyje.

24

,„Žalgiris“ namuose laimėjo visus kėlinius ir triumfavo 98:64 (25:10, 21:17, 31:16, 21:19) Kauniečiai įveikė dešimtą iš eilės nesėkmę patyrusią Las Palmo „Gran Canaria“ (9/17).

Toli gražu ne patį lengviausią sezoną išgyventantys žalgiriečiai ketvirtadienį buvo per plauką nuo rekordinės visų laikų Eurolygos pergalės.

Iki didžiausios „Žalgirio“ visų laikų pergalės trūko 3 taškų – 2012 metais 82:45 buvo nugalėta Vitorijos „Tau Ceramica“ komanda.

Didelės intrigos rungtynėse neliko jau po pirmojo kėlinio, kuomet Šarūno Jasikevičiaus kariauna pabėgo 15 taškų skirtumu (25:10).

„Skrajojantys“ žalgiriečiai antrojo kėlinio metu pirmavo jau 22 taškais, o prieš paskutinį rungtynių ketvirtį Šarūno Jasikevičiaus kariauna turėjo triuškinantį 32 taškų pranašumą (77:45). Vėliau jis dar išaugo, o pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje žiūrovai vis labiau ir triukšmingiau „kėlė stogą“.

Edgaras Ulanovas dar trečiojo kėlinio viduryje pasiekė savo sezono rezultatyvumo rekordą, o viso dvikovą baigė su 18.

Likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos žaliai-balti vis dar smaginosi laidydami vieną po kito tikslius tritaškus, o Š. Jasikevičius į aikštelę išleido ir Eurolygos patirtį dar tik pradėjusius kaupti Luką Ulecką bei Eriką Venskų.

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje „gaudė“ ne varžovus gynyboje, o pirmąjį sezono „šimtą“ puolime. 98 taškai taip pat tapo šio sezono kauniečių rezultatyvumo rekordu.

Triumfavusių žalgiriečių gretose taškus pelnė visi 12 komandos žaidėjų. Rokas Jokubaitis netgi tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju (MVP), o jo pirmasis blokas Eurolygoje tapo gražiausiu vakaro epizodu.

Triuškinančią šeimininkų pergalę nulėmė nuo pat pirmosios atakos demonstruotas komandinis žaidimas. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai atliko 25 rezultatyvius perdavimus. Ispanai savo ruožtu atliko 15.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (3/5 trit.), Thomas Walkupas 12, Deonas Thompsonas 11, Brandonas Daviesas (5/6 dvit.) ir Marius Grigonis po 10.

„Gran Canaria“: Marcusas Erikssonas 13, Jacobas Willy 10, Clevinas Hannah 9.

(pildome)

Rungtynių eigą galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt:

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Leo Westermannas, Aaronas White'as, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas.

„Gran Canaria“: Jacobas Wiley, Marcusas Erikssonas, Siimas-Sanderis Vene, Xavieras Rabaseda, Nikola Radičevičius.

Ketvitas kėlinys: (98:64)

Šimto pelnyti nepavyksta, bet žalgiriečiai švenčia vieną didžiausių savo pergalių Eurolgyoje.

Kauniečiai artėja šimto taškų, likus trims minutėms komanda yra pelniusi 93.

Aikštelėje pasirodo Lukas Uleckas ir Erikas Venskus, netrukus jie abu atitinkamai blokuoja varžovo metimą ir pelno taškus (87:48).

Trečias kėlinys: (77:45)

Prieš lemiamą ketvirtį arenoje žiūrovai tiesiog šėlsta ir dažniau būna pakilę iš savo vietų, nei sedi. Š. Jasikevičiaus kariauna varžovus triuškina 32 taškais.

M. Grigonis smeigia tritaškį, kitoje atakoje E. Ulanovas pelno ir dvidešimt pirmąjį tašką, Th. Walkupas taip pat pataiko iš toli ir žalgiriečiai pirmauja 77:43.

Visiškas kauniečių dominavimas tęsiasi. E. Ulanovas įpusėjus ketvirčiui jau žaidžia rezultatyviausią sezono dvikovą (18 tšk), o komandas skiria 32 taškai.

L. Westermannas smeigia trečią savo tritaškį (52:30).

Antras kėlinys: (46:27)

Žalgiriečiai į ilgąją pertrauką žengia iškeltomis galvomis. Š. Jasikevičiaus kariauna išlaiko 19 taškų pranašumą, o per du kėlinius svečiai viso surinko 27 taškus.

R. Jokubaitis vietą aikštelėje L. Westermannui užleidžia turėdamas 8 naudingumo balų rodiklį.

Žalgiriečiai susikrauna dvidešimties taškų pranašumą (30:10).

Rokas Jokubaitis atlieka pirmą savo Eurolygos karjeros bloką!

Artūras Milaknis smeigia tritaškį ir komandas skira jau 18 taškų (28:10).

Pirmas kėlinys: (25:10)

R. Jokubaitis atlieka rezultatyvų perdavimą Deonui Thompsonui, jau kitoje atakoje pats pataiko iš po krepšio, o varžovai puolime ir toliau sringa (25:10).

Prabėgus 7 minutėms žaliai-balti dar nėra metę nei vieno tritaškio. Savo ruožtu Las Palmo klubas taiklumą iš toli pasitikrino 7 kartus, o tinklelį skrodė vos vienas metimas.

Aukščiausias dvikovos žmogus, svečių vidurio puolėjas Ondrėjus Balvinas, krauna kamuolį į krepšį, tačiau Thomasas Walkupas pats sėkmingai užbaigia dvi atakas iš eilės (17:8).

Aa. White'as jau pirmajame kėlinyje pradeda savo dėjimų spektaklį ir žalgiriečiai priekyje (11:5).

Rungtynes efektingu dėjimu po staigaus M. Grigonio perdavimo atidaro B. Daviesas.