Pergalingai NBA Rytų konferencijos pusfinalio seriją pradėjo Majamio „Heat“ krepšininkai. Eriko Spoelstros auklėtiniai svečiuose 108:101 (21:32, 29:23, 31:20, 27:26) pranoko Niujorko „Knicks“ komandą.

Saulėtojo miesto klubas serijoje iki keturių pergalių įsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis serijos susitikimas taip pat bus žaidžiamas Niujorke.

Aikštės šeimininkai šį kartą vertėsi be vieno iš savo lyderių Juliuso Randle‘o, kuris yra iškritęs iš rikiuotės dėl traumos. Kol kas, nėra žinoma, ar jis bus pasirengęs ir kitam mačui.

Nepaisant šios netekties, Niujorko ekipa galingai pradėjo akistatą ir pirmojo ketvirčio pabaigoje pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (21:32).

Vis dėlto, antrajame kėlinyje svečiai iš Majamio sugebėjo nuslopinti tempą ir pristabdė oponentus, o skirtumas aptirpo iki 5 taškų (48:53).

Po didžiosios pertraukos „Heat“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir surengė spurtą 10-0, po kurio persvėrė rezultatą savo naudai (63:61).

Lemiamo ketvirčio metu svečiai įjungė dar aukštesnę pavarą ir susikrovė dviženklę persvarą (106:95).

Verta paminėti, kad čiurną pasisuko Jimmy Butleris, tačiau puolėjas toliau galėjo tęsti rungtynes. Po jų greičiausiai bus atlikti medicininiai tyrimai, kad išsiaiškinti esamą situaciją.

Po tokio smūgio aikštės šeimininkai jau neatsitiesė ir prarado namų aikštės pranašumą jau po pirmųjų rungtynių serijoje – 108:101.

„Heat“: Jimmy Butleris 25 (8/15 dvit., 0/1 trit., 9/11 baud., 11 atk. kam.), Gabe‘as Vincentas 20 (5/12 trit.), Kyle‘as Lowry 17 (6 rez. perd., 4 blk.), Bamas Adebayo 16 (7 atk. kam.), Kevinas Love‘as ir Calebas Martinas po 9, Maxas Strusas 8.

„Knicks“: Jalenas Brunsonas 25 (11/16 dvit., 0/7 trit., 3/4 baud., 6 rez. perd., 5 kld.), RJ Barrettas 24 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Obi Toppinas 18 (4/11 trit., 8 atk. kam.), Joshas Hartas 10 (8 atk. kam.), Immanuelis Quickley 9.