50
Rungtynių akimirkos (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Pirmasis Lietuvos krepšinio grandų mūšis sirgaliams padovanojo įspūdingą mūšį, kuriame galiausiai triumfavo Kauno „Žalgiris“. Žalgiriečiai ketvirto kėlinio pradžioje atsiliko net 14 taškų, bet sugebėjo triumfuoti 76:69 (23:16, 18:26, 11:21, 24:6).

50

Kauniečiai ketvirtame kėlinyje atsiliko net 54:68, bet surengė neįtikėtiną spurtą 22:0, neleido „Rytui“ pelnyti taškų beveik devynias minutes ir sugniuždė šeimininkus. Vilniečius palaužęs Lietuvos čempionų spurtas truko apie šešias minutes.

Po tokio smūgio rungtynių pabaigos nesulaukė net ištikimiausi sostinės ekipos sirgaliai, pradėję šalintis iš mačo. „Žalgiris“ ketvirtą kėlinį laimėjo net 24:6.

„Rytas“ šiame mače pataikė dvigubai daugiau tritaškių - 10/25 (40 proc.) prieš 5/19 (26 proc.).

Vilniečiai laimėjo ir kovą dėl kamuolių 33:29, bet suklydo net 19 kartų, kai „Žalgiris“ 13. Abi ekipos atliko po 16 rezultatyvių perdavimų. Įspūdingai gynyboje sužaidęs „Žalgiris“ po „Ryto“ klaidų pelnė net 27 taškus.

„Žalgiris“ stipriai pradėjo rungtynes - Nate’as Woltersas pelnė pirmus dešimt taškų, o Lietuvos čempionai įgijo dviženklę persvarą 16:5.

Tada ant suolo sėdo N. Woltersas su Thomu Walkupu ir kauniečių žaidimas subyrėjo. Tuo pasinaudojęs „Rytas“ sumažino atsilikimą.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ vis dar išlaikė persvarą, bet ji nuosekliai tirpo, kol likus žaisti kiek daugiau nei minutę D.J. Seeley smeigė tritaškį greitoje atakoje ir pirmą kartą išvedė „Rytą“ į priekį 39:37.

Trečiojo kėlinio metu jau dominavo „Rytas“. D.J. Seeley per trumpą atkarpą pataikė tris tritaškius, vieną pridėjo Deivydas Sirvydis ir vilniečiai pirmavo 61:48.

Lemiamą kėlinį „Rytas“ pradėjo dar vienu D. Sirvydžio tritaškiu ir įgijo rekordinę persvarą 68:54, bet galiausiai subyrėjo.

„Rytas“: D.J. Seeley 22, D. Suttonas 8, M. Normantas 7.

„Žalgiris“: N. Woltersas 20, M. Grigonis 12, B. Daviesas 10, L. Birutis ir A. Kavaliauskas po 6.

***

Starto penketai. „Rytas“: M. Girdžiūnas, D. J. Seeley, A. Butkevičius, D. Suttonas, E. Kairyas. „Žalgiris“: N. Woltersas, Th. Walkupas, E. Ulanovas, P. Jankūnas, B. Daviesas.

Ketvirtasis kėlinys: „Rytas“ – „Žalgiris“ (16:23, 26:18, 21:11, 6:24)

Kėlinį „Rytas“ pradėjo dar vienu D. Sirvydžio tritaškiu ir „Rytas“ įgijo rekordinę persvarą 68:54. „Žalgiris“ surengė spurtą 8:0 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio 62:68.

Kauniečiai tęsė spurtą ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 66:68.

Trečiasis kėlinys: „Rytas“ – „Žalgiris“ 63:52 (16:23, 26:18, 21:11)

Trečiojo kėlinio viduryje D.J. Seeley pataikė du tritaškius iš eilės ir „Rytas“ pirmavo 55:48. Amerikiečio sąskaitoje jau buvo 16 taškų. Š. Jasikevičius prašė minutės pertrauklės.

Netrukus tritaškį pridėjo D. Sirvydis, D.J. Seeley pataikė dar kartą ir vilniečiai įgijo dviženklę persvarą 61:48.

Antrasis kėlinys: „Rytas“ – „Žalgiris“ 42:41 (16:23, 26:18)

Aikštėje netrūko emocijų - Brandonas Daviesas gavo nesportinę pražangą, savų pastabų teisėjams tiek Šarūnas Jasikevičius, tiek Dainius Adomaitis.

„Rytui“ kibios gynybos dėka kėlinio viduryje pavyko priartėti prie „Žalgirio“ 27:33.

Netrukus D.J. Seeley šovė tritaškį greitoje atakoje ir išvedė „Rytą“ į priekį. Keturis taškus pelnė Laurynas Birutis, bet paskutinėmis sekundėmis Eimantas Bendžius šovė dar vieną tritaškį ir vilniiečiai įpusėjus rungtynėms pirmavo 42:41.

Pirmasis kėlinys: „Rytas“ – „Žalgiris“ 16:23

Dainius Adomaitis turėjo prašyti greitos minutės pertraukėlės, nes žalgiriečiai pabėgo 10:2. „Žalgiriui“ pirmus 10 taškų surinko Nate’as Wolteras, kartu su Thomu Walkupu visiškai uždarę vilniečių gynėjus nuo komandos. Vienu metu svečiai pirmavo 11 taškų persvara.

Kai jie sėdo ant suolo, „Rytas“ kiek atsigavo ir priartėjo, tačiau visiškai ištirpdyti atsilikimo nesugebėjo ir po dešimties „Žalgiris“ pirmavo 23:16.