„Optibet A lygos“ trofėjaus lenktynėse įvyko lūžis. Vilniaus LFF stadione vietos „Žalgiris“ 3:2 (2:1) sužaidė su Marijampolės „Sūduva“.

„Sūduva“ po 31 rungtynių savo sąskaitoje turi 63 taškus. Žalgiriečiai jau lenkia varžovus dviem taškais ir dar turi vienerių rungtynių atsargą.

Šios rungtynės gali stipriai pakeisti čempionato eigą, bet tam progą Lietuvos grandai dar turės. Lapkričio 4-ąją dar vienas „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ mūšis vyks Marijampolėje.

Aktyviai mačą pradėjęs „Žalgiris“ greitai sumedžiojo įvartį. 13-ąją minutę baudos aikštelėje aukščiausiai iššoko Elhadji Diaw galva, kuris po kampinio nuginklavo Ivaną Kardumą.

Vos po kelių akimirkų afrikietis jau klydo kitoje aikštės pusėje. Jordanas N‘Kololo pasinaudojo varžovo liapsusu baudos aikštelėje ir išlygino rezultatą.

32 minutę „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį. Pavyzdinės kontraatakos smaigalyje atsidūrė Josipas Tadičius. Vienas prieš vieną su vartininku atsidūręs kroatas laimėjo akistatą.

Po pertraukos šeimininkai vėl buvo aktyvūs ir turėjo ne vieną pusprogę. Vis tik sūduviečiai rado taip lauktą atsakymą.

62-ąją minutę svečiai įžaidė situaciją iš užribio. Kamuolį iš krašto gavo Keisuke Honda, kurio smūgį atrėmė Tomislavas Duka. Vis tik pirmas prie kamuolio suskubo Markas Beneta ir pelnė įvartį.

94 minutę LFF stadioną ant kojų pakėlė Jakubas Sylvestras. Jo įvartis tapo lemiamu šiose rungtynėse.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

94 min. ĮVARTIS! Jakubas Sylvestras išplėšia pergalę „Žalgiriui“.

62 min. ĮVARTIS! Lygybę atstato „Sūduvos“ gynėjas M. Beneta. Tai jo pirmasis įvartis su klubo marškinėliais.

Puikiai įžaista situacija iš užribio. Kamuolys nukeliavo iš krašto Keisuke Hondai, kurio smūgį atrėmė T. Duka. Vis tik paskutinę sekundę suskubo M. Beneta, kuris ir pelnė įvartį.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Pirmojo kėlinio pabaiga.

32 min. ĮVARTIS! LFF stadione įvarčių lietų tęsia J. Tadičius – „Žalgiris“ vėl priekyje.

Puiki kontraataka. F. Kyeremeh su kamuoliu nukeliavo per visą aikštės vidurio zoną, tinkamai išlaukė gero perdavimo, o J. Tadičius pažeme nuginklavo I. Kardumą.

26 min. ĮVARTIS! Iš dangaus nukritusią galimybę realizuoja „Sūduvos“ puolėjas J. N'Kololo.

E. Diaw kaip įmušė įvartį, taip uždirbo jį ir svečiams. Visiškai neįvertinta situacija – ore kamuolys pasiųstas tiesiai J. N'Kololo po kojomis ir T. Duka ten buvo bejėgis.

21 min. Auksinę progą vėjais paleidžia sūduviečiai. Į virpstą smūgiuoja S. Nyuiadzi, kamuolys atšoka S. Kerlai, bet bosnis nepataiko į vartų plotą.

13 min. ĮVARTIS! Vilniaus „Žalgirio“ gretose po kampinio pasižymi E. Diaw.

Reikia pripažinti, kad įvartis brendo. Žalgiriečiai ėmėsi iniciatyvos nuo pat pirmojo švilpuko ir atrodė kur kas labiau užsivedę. Dabar atsakymą turi duoti svečiai.

1 min. Rungtynės prasidėjo.

Startinės vienuolikės:

„Žalgiris“: Tomislavas Duka, Joelis Bopesu, Elhadjis Diaw, Nemanja Ljubisavljevičius, Mario Paveličius, Mantas Kuklys, Francis Kyeremeh, Karolis Uzėla, Ovidijus Verbickas, Hugo Videmontas, Josipas Tadičius.

„Sūduva“: Ivanas Kardumas, Markas Beneta, Semiras Kerla, Vaidas Slavickas, Nicolas Taravelis, Aleksandras Živanovičius, Nicolas Gorobsovas, Keisuke Honda, Giedrius Matulevičius, Jordanas N'Kololo, Serge'as Nyuiadzi.