Stanionis pratęsė dominavimą – nokautavo dar vieną varžovą

Vienas geriausių Lietuvos boksininkų Eimantas Stanionis (12-0, 9 nokautai) antrą kartą per 41-ą dieną žengė į ringą ir pasiuntė dar vieną varžovą į nokautą.

Ankstyvą gruodžio 17 d. rytą Lietuvos laiku PBC agentūros bokso vakaro pagrindinėje kovoje, kurioje buvo numatyta 10 raundų, E.Stanionis devintame raunde nokautavo 33-ų kolumbietį Janerą Gonzalezą (19-4-1, 15 KO) ir iškovojo jau 4-ą pergalę nokautu iš eilės.

Tai buvo pirmoji E.Stanionio kova, kai kampe jis turėjo savo trenerį Marviną Somodio, nes prieš tai buvusioje lietuvio dvikovoje M.Somodio dalyvauti negalėjo dėl COVID-19, o jį tuomet pakeitė buvęs lietuvio treneris Freddie Roachas.

Nuo pat pirmų sekundžių E.Stanionis spaudė varžovą, tačiau pirmame raunde atliko mažiau akcentuotų smūgių ir kantriai laukė savojo šanso.

Lietuvis sėkmingai atlikinėjo tiesius smūgius („jabus“) į galvą ir dažnai smūgiuodavo į kūną, o likus minutei iki trečiojo raundo pabaigos, pirmą kartą pasiuntė J.Gonzalezą į nokdauną.

Ketvirtojo raundo pradžioje E.Stanionis pagal „jabus“ jau pirmavo solidžia persvara (107 prieš 73). Šiame raunde lietuvis kelis kartus sėkmingai įvarė varžovą į kampą, toliau užtikrintai smūgiavo ir nesuteikė J.Gonzalezui jokių galimybių padaryti žalos.

Penktame raunde E.Stanionis kelis sykius sėkmingai smūgiavo ir iš viršaus, o po 15 minučių lietuvis pagal „jabus“ jau pirmavo 183 prieš 123.

Šeštame raunde kovotojai kelis kartus ėjo į klinčą, o E.Stanionis ir toliau visą raundą vaikėsi varžovą ir jį spaudė.

Septintame raunde E.Stanionis pataikė ir galingą smūgį iš apačios, toliau sėkmingai atlikinėjo „jabus“ ir smūgius į kūną.

Aštuntame raunde lietuvis toliau tęsė savo puikų pasirodymą, o likus 10 sekundžių iki raundo pabaigos atliko 2 dešinės rankos kablius iš eilės, o trečiuju smūgiu iš apačios pasiuntė varžovą į antrą nokdauną.

REKLAMA

Prieš devintąjį raundą J.Gonzalezas aiškiai rodė, kad nelabai nori grįžti į ringą, nes lietuvio persvara akivaizdi ir nekelia jokių abejonių, o akcentuoti smūgiai skyrėsi dvigubai. Po vieno iš dešinės rankos smūgio, J.Gonzalezas trečią kartą suklupo, o teisėjas nei kiek nedvejodamas nutraukė kovą. Su tuo sutiko ir J.Gonzalezo treneris, kuris šalia ringo taip pat mojavo rankomis.

Kaip ir įprasta E.Stanionio varžovams, šioje kovoje J.Gonzalezas turėjo ūgio (180 cm prieš 173 cm) ir ištiestų rankų ilgio (185 cm prieš 173 cm) pranašumą.

Šią kovą lydėjo chaosas, nes E.Stanionio kovos data ir varžovas keitėsi kone kasdien, o po paskutinės dvikovos jis turėjo vos 4 dienas poilsio.

E.Stanionis jau perspėjo savo vadybą, kad norėtų, jog daugiau netektų JAV rengtis dviem kovoms iš eilės. „Kitą kartą atvažiuosiu penkioms savaitėms prieš kovą – taip turi būti. Stovykloje visada privalai turėti tikslą. Prieš kovą su J.Deloachu buvau alkanas, turėjau tikslą, norėjau stipriai treniruotis. Žinoma, kova yra kova, niekada nepasiduosiu. Nenuvertinu savo varžovų ir tikrai atiduosiu visas savo jėgas, kad įteikčiau Lietuvai gražiausią kalėdinę dovaną“.

Dabar E.Stanionis planuoja grįžti į Lietuvą, o JAV šį kartą jis išbuvo pusketvirto mėnesio.

Paskutinį kartą Kolumbijos boksininkas ringe buvo prieš metus. Tuomet lapkričio mėnesį dešimtajame raunde jį nokautavo ukrainietis Ivanas Golubas (18-1). J.Gonzalezas yra pralaimėjęs visas tris savo paskutines kovas (2 nokautai), įskaitant ir praėjusių metų vasarį patirtą pralaimėjimą prie Jamalą Jamesą, dabartinį laikinąjį WBA pusvidutinio svorio kategorijos čempioną.

E.Stanionis kovėsi lapkričio 5-ą dieną, kai nokautavo vieną pajėgiausių savo karjeros varžovų amerikietį Justiną DeLoachą (19-5). Prieš tai lietuvis kovėsi tik 2019 m. gruodžio 22-ą, kai taip pat nokautavo 26-erių metų Dominikos Respublikos boksininką Julio Cesarą Sanchezą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų