tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai stebimasi jaunų sportininkų pasiekimais, tačiau ne mažiau verta paminėti ir tuos, kurie profesionaliame sporte sukasi jau kelis dešimtmečius. Kai kurie tokie atletai dar sėkmingai tęsia savo karjeras, o kiti kelią sporto pasaulyje baigė nugyvenę 90 ar daugiau metų.

Dažnai stebimasi jaunų sportininkų pasiekimais, tačiau ne mažiau verta paminėti ir tuos, kurie profesionaliame sporte sukasi jau kelis dešimtmečius. Kai kurie tokie atletai dar sėkmingai tęsia savo karjeras, o kiti kelią sporto pasaulyje baigė nugyvenę 90 ar daugiau metų.

REKLAMA

Šie sportininkai yra tikri įrodymai, kad sportas tikrai yra jaunystės eliksyras:

Kazuyoshi Miura – futbolas

56 metų Japonijos futbolininkas Kazuyoshi Miura yra vyriausias profesionaliai rungtyniaujantis sportininkas pasaulyje. Tačiau K. Miura neketina sustoti ir nusprendė pratęsti savo karjerą Europoje, kur paskutinį kartą žaidė seniau nei prieš 20 metų.

Jis yra vienintelis pasaulyje per penkis skirtingus dešimtmečius yra sužaidęs bent vienerias oficialias rungtynes (1980 m., 1990 m., 2000 m., 2010 ir 2020 m.). Visai neseniai K. Miura pasirašė sutartį su Portugalijos antrojo diviziono komanda „Oliveirense“, tad karjeroje taško sportininkas dėti greitai neplanuoja.

REKLAMA

Sobieslawas Zasada – autosportas

Šis lenkų lenktynininkas savo karjerą sporte pradėjo motociklų lenktynėse, o 1951 m., būdamas 21-erių, perėjo į autosportą. Greitis ir adrenalinas lenktynininkui taip patiko, kad savo karjerą jis baigė 2021 m. būdamas net 91 metų.

REKLAMA

Per savo ilgus metus sporte jis laimėjo Europos ralio čempionatą 1966, 1967, 1971 m., taip pat buvo vicečempionas 1968, 1969 ir 1972 m. 1967 m. ir buvo išrinktas Lenkijos metų sportininku.

Oksana Chusovitina – gimnastika

Iš Uzbekistano kilusi sportininkė yra vienintelė gimnastė, kuri aštuonis kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse. 47-erių O. Chusovitinos karjera tęsiasi jau daugiau nei tris dešimtmečius. 1988 m. ji laimėjo SSRS jaunimo čempionatą, o tarptautiniame lygyje pradėjo varžytis 1989 m., kai dar nebuvo gimę daugelis jos dabartinių varžovių.

REKLAMA

Pastarąjį savo medalį gimnastė nuskynė vasario 25 d. Pasaulio sportinės gimnastikos taurės etape užimdama trečiąją vietą. Šis apdovanojimas nukeliavo į O. Chusovitinos kolekciją, kurioje jau puikuojasi 10 aukso, 15 sidabro ir 9 bronzos medaliai.

Miguelis Maia – paplūdimio tinklinis

51-erių portugalas yra dalyvavęs trijose iš eilės olimpinėse žaidynėse, pradedant Atlantos 1996-ųjų žaidynėse. Tuomet jis užėmė ketvirtą vietą, o šį rezultatą pakartojo 2000 m. Sidnėjuje.

REKLAMA
REKLAMA

Nors jau yra įkopęs į šeštąją dešimtį, tačiau sportininkas ir toliau sėkmingai tęsia karjerą. Šiuo metu jis žaidžia „Sporting CP“ komandoje, o savo sąskaitoje turi daugiau nei 80 puikių laimėjimų, o su tokiu rezultatu yra tituluočiausias Portugalijos paplūdimio tinklinio žaidėjas.

Stanislawas Kowalski – lengvoji atletika

Šis Lenkijos sportininkas tapo visų laikų vyriausiu profesionaliu sportininku, kai sulaukęs net 105 metų dalyvavo sprinto, rutulio stūmimo ir disko metimo rungtyse.

REKLAMA

Varžydamasis paskutinėse savo varžybose jis pranoko amerikiečio Johno Whittemore'o, kuris varžėsi būdamas 104 metų ir 10 mėnesių, pasiekimus.

Kadangi jam buvo daugiau nei 105 metai, jam reikėjo sukurti naują „World Masters Athletics“ amžiaus skyrių, buvo sukurtas M105 divizionas ir jis buvo vienintelis narys, dalyvavęs varžybose. Tuo metu visi jo pasirodymai yra pasaulio rekordai.

Japonijos M100 sprinteriui Hidekichi Miyazaki 2015 m. rugsėjo 22 d. sukako 105 metai, o po dviejų dienų jis prisijungė prie S. Kowalskio kaip antrasis diviziono varžovas.

Sportininkas mirė 2022 m. balandžio 5 d. sulaukęs 111 metų, o iki 112-ojo gimtadienio jam pritrūko vos 9 dienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų